XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 LISTOPADA 2006 ROK UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 2006-11-25

Dzisiejsza uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odno­wionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie mia­ło swoje ukoronowanie w Chrystusie. Mamy jeszcze w żywej pamięci prze­żywany przez nasze pokolenie Rok Święty 2000, do którego przygotował nas i przez który pięknie nas przeprowadził Sługa Boży Ojciec Święty Jan Paweł II. Wciąż aktualną prawdę o królowaniu Chrystusa dobrze oddawało hasto umieszczone na jubileuszowym znaku: „Chrystus wczoraj, dziś i na wieki". On jest początkiem i końcem wszystkiego!

1. Po południu o godz. 17.30 będzie Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców

2. W tygodniu Różaniec połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o liczniejszą obecność na Nim by wspólnie modlić się za naszych zmarłych. Są to ostatnie dni modlitwy różańcowej połączonej z wypominkami w tym roku. W następnym będą już Roraty.

3. W środę zapraszamy jak zwykle na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca grudnia. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę i w czwartek i piątek od godz. 16.00.

W piątek też odwiedzimy chorych od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W piątek pamiętajmy o wieczornej Drodze Krzyżowej w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II. Będzie ona jak zwykle o godz. 20.00. Postarajmy się przyjść jak najliczniej.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Wkraczamy w kolejny rok życia w liturgii i dzięki liturgii Kościoła bogatsi o doświadczenia mijającego roku.

7. W czwartek 30 listopada, obchodzimy święto Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem świętego Pio­tra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę na krzyżu w kształcie litery „X". Pamiątką tego są tak zwane krzyże świętego Andrzeja. Niech gwar andrzejkowych za­baw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona w sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o zmarłym naszym Ks. prałacie Andrzeju Kmieciku.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

9. Tradycyjnie już przed świętami odwiedzi nasze domy i dostarczy opłatki p. Organista Wojciech Chruściel. Uczyni to już od jutra. Prosimy skorzystać z tej posługi i złożyć Mu ofiarę, która będzie uzupełnieniem wynagrodzenia za Jego pracę w kościele i wyrazem naszej wdzięczności za nią. Pan Organista będzie miał imienne, aktualne zaświadczenie z pieczątką parafii i podpisem Ks. Proboszcza.

10. W najbliższą niedzielę obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.
Kościół naucza, iż wolontariat jest jedną ze współczesnych form zaangażowania ludzi świeckich oraz zachęca do podejmowania i wspierania takich działań. Z okazji tego dnia Wolontariat „Dom Serca” działający w Tarnowie zaprasza wszystkich wolontariuszy oraz osoby zainteresowane tą ideą na Mszę świętą, która zostanie odprawiona w niedzielę 3 XII o godz. 10.30 w kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Bliższe szczegóły można znaleźć na afiszach.

11. Uczta Eucharystyczna dobiegła końca. Obietnica królestwa Bożego dla każdego z nas pozostaje wciąż aktualna. Za chwilę udamy się do naszych domów, a jutro do naszych codziennych obowiązków. Starajmy się ze wszystkich sił, abyśmy każdego dnia stawali się żywym znakiem królestwa sprawiedliwości, miłości i pokoju.

Na ten czas zaprowadzania królestwa Bożego w naszym otoczeniu przyjmijmy dar błogosławieństwa.