XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 PAŹDZIERNIKA 2006 ROK DZIEŃ PAPIESKI 2006-10-15

Oto stoimy dziś przed Bogiem jako wspólnota Kościoła, w Dniu Papieskim aby składać Mu Eucharystię – dziękczynienie. Dziękujemy dziś naszemu Ojcu Niebieskiemu za wszystkich braci i siostry, którzy żyjąc ze świadomością szczególnego powołania, dają czytelne świadectwo przynależności do Chrystusa i przyciągają do Niego innych. Dziękujemy za posługę Sługi Bożego Jana Pawła II, który dwadzieścia osiem lat temu został wybrany na następcę Świętego Piotra. Utrwalając pamięć o Janie Pawle II, uczmy się od niego całkowitego zawierzenia Jezusowi. Ponieważ jednak często nasze życie nie było czytelnym świadectwem życia zgodnego z Ewangelią, prośmy dobrego Boga na początku tej Mszy Świętej o miłosierdzie nad nami i nad całym światem.

Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za płynące z serca ofiary na ten cel.

1. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich a zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć w tygodniu. Jest to Dzień Papieski dlatego będziemy modlić się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Po nim o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. Z racji Dnia Papieskiego dziś jest specjalna zbiórka dobrowolnych datków z przeznaczeniem na sfinansowanie stypendiów dla uzdolnionych uczniów gimnazjów, będących stypendystami Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zbiórka przed kościołem do specjalnych puszek kwestarskich prowadzona jest przez młodzież. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

3. W naszej świątyni są odprawiane każdego dnia nabożeństwa różańcowe o godz. 17.15. Kochani Rodzice prowadźcie swoje dzieci z radością do Maryi naszej najlepszej Matki. Gdzie będziecie szukać pomocy dla swoich dzieci jak nie u Matki Bożej? Zachęcajmy się wzajemnie i idźmy razem na wspólną modlitwę różańcową.

4. W tym tygodniu prosimy o przewodniczeniu w modlitwie różańcowej w poniedziałek klasy III Szk. Podst., we wtorek Służba Liturgiczna Ołtarza, w środę klasy II Gimnazjum , w czwartek DSM, w piątek Róże Ojców, w sobotę Róże Matek.

5. W piątek na godz. 20.00 zapraszamy na kolejną Drogę Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o rychłą Jego Beatyfikację. Przyjdźmy jak najliczniej by włączyć się do wspólnej modlitwy rozważań Drogi Krzyżowej. Prosimy o szczególną obecność młodzieży zwłaszcza Gimnazjum, które nosi imię Jana Pawła II. Bardzo serdecznie też dziękujemy Gimnazjum za przygotowany program słowno muzyczny o Janie Pawle II, z okazji Dnia Papieskiego p. t. „Szukałem Was a Wy przyszliście do mnie”. Podziękowanie składamy Młodzieży a szczególnie tym, którzy ten program przygotowali na ręce Dyrekcji.

6. W przyszłą niedzielę 22 października rozpoczynamy Renowacje Misji Świętych, które potrwają do czwartku 26 października. Renowacje poprowadzą O. O. Redemptoryści, Ci, którzy prowadzili Misje w ubiegłym roku. Program będzie dostarczony do każdego domu począwszy od dziś. W czasie Renowacji chcemy, idąc za wezwaniem Ojca św. Jana Pawła II, na nowo odkryć tajemnicę Bożego Miłosierdzia, zbliżyć się do Serca Jezusowego, które jest ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Niechaj Boże Miłosierdzie obdarzy nas łaską ufności i czynną miłością do Boga i ludzi. Serdecznie już dziś zapraszamy do udziału w odnowieniu Misji. Prosimy o modlitwę w intencji Renowacji Misji.

7. Przyszła niedziela jest Światową Niedzielą Misyjną i inauguruje Tydzień Misyjny w całym Kościele. Składka na tacę jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy o obecność na zmianie wszystkich Ojców należących do Róż.

9. W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Nie odkładajmy tych prac na ostatni dzień. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę. Niech nikt nie zostawia tych prac na ostatnie dni przed Wszystkimi Świętymi.

10. Od jutra będziemy przyjmować na wypominki za dusze zmarłych. Prosimy pisać czytelnie nazwiska i imiona zmarłych i przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę. Można skorzystać z gotowych kartek przeznaczonych na wypominki.

11. Przypominamy o pielgrzymce do Zabawy i Odporyszowa w najbliższą sobotę. Wyjazd z placu koło kościoła o godz. 9.00. Jest też pielgrzymka diecezjalna Róż Żywego Różańca do Tuchowa. Prosimy o udział w niej należących do Róż zarówno Ojców jak i Matek. Prosimy o udział Zelatorów w tej pielgrzymce i zgłaszanie się w zakrystii dzisiaj i jutro. Chodzi o miejsca w autobusie. Pielgrzymce w Tuchowie będzie przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc. Wyjazd o godz. 9.00 też z placu koło kościoła.

12. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.