XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 IX 2016 ROK 2016-09-04

Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie wymagania. Ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

Po Mszy świętej wspólna Adoracja z racji I Niedzieli miesiąca

1. Dzisiaj Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem
Sakramentu Chrztu.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej. Prosimy o pisanie próśb na Nowennę.

3. W czwartek 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek będzie następujący o godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po niej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń.
Adoracja zakończy się Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 17.45 przed wieczorna Msza świętą o godz. 18.00. Po niej Droga Krzyżowa Serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę 10 września o 17.00 Msza święta na cmentarzu poprzedzona cząstką Różańca o godz. 16.30. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o wygląd naszego cmentarza bo to świadczy o naszej wierze w życie wieczne.

6. W przyszłą niedzielę, 11 września rozpocznie się Renowacji Misji przed Odpustem ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Renowację Misji poprowadzi O. Ireneusz Homoncik redemptorysta i będzie do środy 14 września włącznie. Szczegóły będą podane w przyszłym tygodniu.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze Życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Dziękując wszystkim za wspólne uwielbienie Pana Boga, życzymy  dobrej niedzieli, a  na  owocne przeżycie kolejnego  tygodnia, życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na krótką Adorację.

PILNE - OGŁOSZENIA DODATKOWE

1. Zapisy młodzieży pierwszych klas gimnazjalnych i tych, którzy tego nie uczynili w ubiegłym roku, z naszej parafii, rozpoczynającej przygotowanie do sakramentu bierzmowania, przyjmowane będą w zakrystii od dziś do 20 września br. Przypominamy, że decyzją Ks. Bpa Ordynariusza, takie przygotowanie odbywa się w parafii zamieszkania kandydatów, bez względu na Gimnazjum, do którego uczęszczają.

2. Po wakacyjnej przerwie rozpoczną się cotygodniowe spotkania formacyjne:
-dla Lektorów w soboty o godz.: 9.00
-dla Ministrantów w piątki po wieczornej Mszy świętej
-dla DSM grupa starsza sobota godz.9.45 kl. VI i Gimnazjum
-dla Chórku sobota godz. 10.30
-dla DSM grupa młodsza sobota godz. 11.30 kl. III, IV, V
-dla kandydatów do bierzmowania z kl. I i II Gimnazjum we środy przed I Piątkiem
-dla kandydatów do bierzmowania z kl. III we czwartki przed I Piątkiem

3. Zapraszamy też młodzież naszej parafii do włączenia się w działalność Grupy Młodzieżowej. Spotkania w każdy piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Katechetycznym.