XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 LIPCA 2016 r. 2016-07-16

Scena z dzisiejszej Ewangelii pokazuje nam dwie siostry: Marię i Martę. Marta krzątała się chcąc jak najlepiej ugościć Jezusa a Maria w tym czasie słuchała Pana. Te dwie postacie nie muszą być przeciwstawne. Podczas liturgii słuchamy słowa Bożego, kontemplujemy obecność Boga w Najświętszym Sakramencie. Wychodząc z kościoła, nie zamykamy rozdziału pod tytułem „Bóg” do kolejnej niedzieli, ale jesteśmy wezwani do głoszenia Ewangelii. Ta aktywność może wyrazić się np. w uczynkach miłosierdzia czy też w modlitwie za innych.

Składka na tacę jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Przed kościołem są zbierane ofiary na pokrycie kosztów wykonanych schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

4. Również w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów i ich użytkowników z racji przypadającego w poniedziałek, 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Tego błogosławieństwa potrzeba także wszystkim podróżującym, bowiem nasze życie bez codziennego korzystania z jakichkolwiek środków transportu, staje się właściwie niewyobrażalne. Skorzystajmy, więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.
W tym tygodniu patronujĄ nam:
20 VII – bł. Czesław, jeden z pierwszych polskich dominikanów, który zakonny habit otrzymał od samego założyciela zakonu;
22 VII – św. Maria Magdalena, uczennica Pańska, jedna z pierwszych zwiastunek radosnej nowiny o zmartwychwstaniu Pana Jezusa;
23 VII – św. Brygida Szwedzka, wzorowa żona i matka, a także zakonnica i mistyczka, która spisała swoje mistyczne spotkania z Jezusem, stanowiące i dziś inspirację dla wielu chrześcijan.

6. Już we środę rozpoczyna się tzw. Tydzień Misyjny Światowych Dni Młodzieży przed wydarzeniami centralnymi, które będą miały miejsce w Krakowie, młodzież z różnych stron świata przybędzie do poszczególnych diecezji/parafii w całej Polsce, w tym i do naszej. W związku z tym zapraszamy naszą młodzież oraz parafian do aktywnego włączenia się w organizowane w tym czasie wydarzenia zarówno w naszej parafii, w Tarnowie, jak również w diecezji – w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim. Będzie to okazja do dzielenia się wiarą z młodzieżą zza granicy. W naszej parafii gościć będziemy młodzież ze Słowacji. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie ogłoszeń oraz znajduje się w specjalnym wydaniu biuletynu parafialnego.
Dlatego jutro w poniedziałek po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30) będzie w kościele spotkanie rodzin przyjmujących pielgrzymów na Tydzień Misyjny Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii, na którym podane zostaną szczegóły pobytu młodych ze Słowacji.

7. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w zakrystii. Koszt uczestnictwa w PPT nie zmienia się i wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł resztę tj. 40 zł dopłaca Caritas. (Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł). Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych adres PPT: www.pielgrzymka.diecezja.tarnow.pl

8. We wtorek 12 lipca w wieku 67 lat po długiej i ciężkiej chorobie przeżywanej w duchu wiary i chrześcijańskiego świadectwa odszedł do domu Ojca

KS ARCYBISKUP ZYGMUNT ZIMOWSKI
człowiek głębokiej wiary, wielkiej wrażliwości, mądrości, dobroci i pokory.

Pożegnanie ks. ARCYBISKUPA ZYGMUNTA ZIMOWSKIEGO będzie w niedzielę 17 lipca 2016 r. w Mędrzechowie o godz. 15.00 Msza Święta.
A o godz. 19.00 Msza św. w Kaplicy w Kupieninie.

Wtorek, 19 lipca 2016 roku.
11.00 – W Katedrze Radomskiej - Msza Święta pogrzebowa.
Złożenie Ciała Księdza Arcybiskupa w kaplicy katedralnej.

Więcej szczegółów w naszym Biuletynie Niedzielnym i na klepsydrze. Dobry Jezu a nasz Panie ….. Niech odpoczywa w pokoju.

9. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego. A na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.