XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 LIPCA 2016 r. 2016-07-09

Każda Eucharystia jest ucztą miłosierdzia. Ołtarz to miejsce, na którym podczas sprawowania Najświętszej Ofiary bije żywe serce Boga. Teraz, kiedy kolejna niedziela naszego życia przyprowadziła nas tu, do świątyni parafialnej, chciejmy wsłuchać się w ten rytm bijącego Chrystusowego serca i doświadczyć cudu Bożej miłości. Oddajmy miłosiernemu Zbawicielowi naszą grzeszność, bo On po to przyszedł na świat – aby przez swe miłosierdzie zamienić nasze winy na życie wieczne. Przyjmijmy Jego dar przebaczenia.
Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Porządek Mszy św. wakacyjny; 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Dzisiaj w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku rozpoczyna się Wielki Odpust. Siedmiodniowe uroczystości będą od dzisiaj do przyszłej niedzieli 17 VII i odbywać się będą pod hasłem „ Z Maryją pełnimy czyny miłosierdzia”. Szczegóły na afiszu w gablocie ogłoszeń.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej.

4. W sobotę 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus.

5. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. A przed kościołem będzie kolejna zbiórka ofiar na spłatę nowych schodów i alejki na Kalwarii Krzyskiej. W czerwcu ofiary na ten cel wyniosły 1 785 złotych. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Pamiętajmy o niej w przyszłą niedzielę.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VII – św. Benedykt, opat i patron Europy, autor słynnej Reguły, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego;
12 VII − św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, występujący w jej obronie u cesarza Henryka II;
13 VII − święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne;
15 VII – św. Bonawentura, biskup i Doktor Kościoła, duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, który ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”.

7. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

8. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przypomina, że trwa rekrutacja na studia w roku akademickim 2016/2017. W Tarnowie można studiować teologię na studiach stacjonarnych. Wydział prowadzi również studia podyplomowe z etyki oraz teologii i dziejów kultury religijnej. Studia z etyki przygotowują do prowadzenia zajęć szkolnych, natomiast studia podyplomowe z teologii i dziejów kultury religijnej mają charakter formacyjny. Zapraszamy do zainteresowania się studiami na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie i skorzystania z okazji do pogłębienia wiedzy i formacji katolickiej. Szczegóły na stronie internetowej.

9. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków. Na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.