VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 1 V 2016 r. 2016-05-01

Przeżywamy dziś szóstą niedzielę Wielkanocy. Chcemy aby Misterium paschalne przemieniało nasze życie dlatego stajemy przy ołtarzu Pana by zgłębiać słowo Boże oraz przyjąć Ciało i Krew Pańską. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj także przypada I rocznica peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II pamiętajmy o naszym zawierzeniu naszej parafii Bożemu Miłosierdziu. Uczynimy to podczas adoracji po Mszy świętej.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu
Chrztu św. Nabożeństwo majowe o godz.17.30. O 18.00 Msza święta wieczorna.

W tygodniu nabożeństwa majowe będą w dni powszednie o godz. 18.00 z wyjątkiem tego tygodnia. Ożywmy w tym miesiącu nasze dziecięce oddanie Matce Jezusa, śpiewając Litanię loretańską podczas nabożeństw majowych czy też indywidualnie, bądź w gronie sąsiadów przy kapliczkach.

2. Jutro, we wtorek i w środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące zwane DNI KRZYŻOWE. Rozpoczęcie liturgii w kościele parafialnym o godz. 18.00, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych do figurki Matki Bożej przy szkole. W drodze powrotnej do kościoła śpiew litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny ze względu na miesiąc maj. Po powrocie do kościoła – Msza Święta.

3. We wtorek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej
Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego Narodu do Maryi.
Msze św. o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 Wcześniej o 17.30 nabożeństwo majowe. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi. Jutro Dzień Flagi.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z
nabożeństwem Dni Krzyżowych po powrocie do kościoła.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Jest to dzień przebłagania, zwłaszcza
przez przyjęcie Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy nasze osobiste oraz całego świata. Jest to też okazja aby pamiętać o Misjach i wspierać je modlitwą i ofiarą podczas wieczornej Mszy św.
W piątek rozpocznie się Nowenna do Ducha świętego. Będzie ona połączona z nabożeństwem majowym.
Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. W przyszłą niedzielę 8 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu dzieci klas II przeżyją I Komunię Świętą z udziałem Rodziców i Chrzestnych i zaproszonych Gości. W związku z tym kilka informacji:
W sobotę o godz. 9.00 będzie I Spowiedź dzieci klas II, ich Rodziców i Chrzestnych.
W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15 gdzie otrzymają błogosławieństwo swoich Rodziców i zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła by o godz. 10.30 rozpoczęła się Msza święta Pierwszo komunijna. Bardzo prosimy aby na tę Mszę św. przyszli Rodzice, Chrzestni, Rodziny i Goście Komunijni. Pozostałych prosimy aby skorzystali z Mszy świętych o innej porze. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10. 30, 12.15 i 18.00.

Dzieci klas II będą mieć próby we środę, czwartek i piątek po wieczornym nabożeństwie razem z Rodzicami. Obecność sumienna i obowiązkowa.

7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia.

8. Pierwszego maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
2 V – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła
4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;
6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Matura kończy pewien okres w życiu i jednocześnie rozpoczyna dorosłe życie . Matura to trudny, ale i piękny dzień. Życzymy wszystkim Maturzystom zdania egzaminu oraz podejmowania dobrych decyzji dotyczących przyszłości. Polecamy Ich opiece Matki Najświętszej i zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych. Taka Jest tradycja.

10. Pozostańmy wszyscy na wspólną krótką Adorację Najświętszego Sakramentu. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.