UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 27 III 2016 2016-03-26

Wraz z całą wspólnotą Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech obudzi ona w naszych sercach radosną nadzieję niekończącego się życia, aby z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności.

1. Msze św.: jak zawsze w niedziele, po Rezurekcji o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 połączona z Nieszporami świątecznymi i z Nowenną do Miłosierdzia Bożego.

2. Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. jak w każdą
niedzielę. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
3. W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego samego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek, ponieważ uroczystości znoszą ten obowiązek. Radość z dokonanego zbawienia ma się przenieść również na ten grunt.
4. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Podczas paschalnej oktawy będziemy przeżywać czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę. Spowiedź będzie w piątek od godz. 17.00.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać po Mszy Świętej wieczornej.
Jak co roku z okazji Niedzieli Miłosierdzia, która jest świętem Caritasu w naszej parafii okazujemy pomoc w różnej postaci tym razem skorzystajmy z kiosku Caritas oraz złóżmy ofiary do skarbony przy figurze Św. Antoniego.

7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Drogim Parafiankom i Parafianom za liczny i pobożny udział w Liturgii Wielkiego Tygodnia , w Adoracjach przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję tym, którzy je przygotowali i prowadzili. Dziękuję także za liczny udział w Gorzkich Żalach i na Drogach Krzyżowych w Wielkim Poście

oraz za ich przygotowanie i prowadzenie. Serdecznie dziękuję Księżom: Mirosławowi i Krzysztofowi, Szafarzom Komunii Świętej.
Dziękuję Siostrom Zakonnym, Siostrze Przełożonej Albinie, Jordanie, Katarzynie, Wizennie, p. Organiście z zespołem, Ceremoniarzom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Rzymskim żołnierzom trwającym przy Grobie, Młodzieńcom – strażakom trzymającym straż przy Grobie Pańskim, niosącym baldachim. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania godnego przeżycia Triduum Paschalnego i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom za ofiary złożone na dekoracje Ciemnicy, Grobu Bożego i kwiaty do naszego kościoła na Święta oraz w ciągu roku. Gorące podziękowania kieruję do tych parafian, którzy ofiarowali swój czas i siły, aby przygotować naszą świątynię do uroczystego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim niech wynagrodzi Chrystus Cierpiący i Zmartwychwstały. Bóg zapłać.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

9. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki,
pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

10. Prezydent Miasta Tarnowa zaprasza do składania od 1 kwietnia wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego w ramach Programu Rodzina 500+. Szczegółowe informacje w tej sprawie znajdują się na stronie www.tarnow.pl

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Piotr Kurczab l. 85 i + Stanisław Szatko l. 78. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie………….

12. Wszystkim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju. Szczęść Boże wszystkim, na radosne przeżywanie świąt i na cały wielkanocny tydzień.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo