XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 WRZEŚNIA 2006 ROK 2006-09-10

Jak co tydzień gromadzimy się na sprawowanie Najświętszej Ofiary. Dzisiaj w liturgii spotkamy się z Chrystusem, wobec którego świadkowie dokonanego przez Niego cudu wyrażają swój podziw w słowach: „Dobrze uczynił wszystko”

Jezus pragnie ubogacić nas swoim słowem i obdarzyć ożywiającym tchnieniem. Otwórzmy się zatem na Jego uzdrawiającą moc, abyśmy z uczestnictwa w tej Mszy Świętej mogli zaczerpnąć mocy potrzebnej do dawania świadectwa naszej wierze w życiu codziennym. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Ks. Asystenta Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej Ks. dr habilitowanego Ireneusza Stolarczyka. Witamy Go bardzo serdecznie i prosimy o podzielenie się informacjami na temat Akcji Katolickiej.

Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00. Na godz. 17.30 zapraszamy na niedzielne Nieszpory.

2. W czwartek przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża św. dlatego będą Msze Św.: o godz. 7.00 dla wszystkich, 9.45 dla Dzieci Szkoły Podstawowej i Przedszkola, 10.45 dla Gimnazjum i o 18.00 dla wszystkich. Prosimy aby cała nasza parafia przeżyła ten dzień świątecznie, uczestnicząc we Mszy świętej.

3. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu ku czci Podwyższenia Świętego Krzyża będziemy przygotowywać się przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Od poniedziałku do soboty będą o godz. 20.00 specjalne Drogi Krzyżowe zakończone krótkim Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Jeśli pogoda dopisze będą one po Kalwarii Krzyskiej. Kto tylko może niech weźmie udział w tych Drogach Krzyżowych. Nie będzie w tym roku specjalnych rozważań rekolekcyjnych ze względu na zbliżające się Renowacje Misji Parafialnych, które będą od 22 października.

4. O uczestnictwo i prowadzenie rozważań tekstów Drogi Krzyżowej prosimy:

w poniedziałek: Grupy Modlitewne i Rada Duszpasterska,

we wtorek: Szkoła Podstawowa,

we środę: Róże Matek,

w czwartek: Gimnazjum, szczególnie klasy III przygotowujące się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania,

w piątek Róże Ojców,

w sobotę Liturgiczna Służba Ołtarza i Dziewczęca Służba Maryjna.

5. Sama Uroczystość Odpustowa w naszej parafii w przyszłą niedzielę niech zgromadzi nas wszystkich, całą parafię u stóp Chrystusa Ukrzyżowanego a także naszych bliskich, krewnych i znajomych. Sumie Odpustowej koncelebrowanej o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ks. Prałat Jubilat Eugeniusz Olech były proboszcz z Łukowej a kazanie wygłosi Ks. Stanisław Saletnik.

6. Zachęcamy gorąco do udziału w niej. Po Sumie będzie procesja dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów. Rodziców zaś prosimy o przyprowadzenie swoich dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci klas III prosimy aby przyszły w strojach komunijnych.

7. Spowiedź przed Odpustem będzie w piątek od godz. 16.30. Prosimy aby w tym czasie skorzystać z okazji do Spowiedzi.

8. W przyszłą niedzielę odpustową będą Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.

9. W dzień święta liturgicznego Podwyższenia Krzyża Świętego i w dzień Odpustu parafialnego będzie ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego po Mszach świętych.
Zwracamy się z prośbą o pomoc w ubiorze kwiatami kościoła na Odpust. W tej sprawie prosimy o kontakt z Siostrą Martą Zakrystianką do środy.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

11. Na cały tydzień a szczególnie na czas przygotowania do Odpustu życzmy wszystkim Szczęść Boże.