IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 STYCZNIA 2016 r. 2016-01-31

Bóg widzi każdego z nas. Widzi to wszystko, co dzieje się w naszym sercu. Także teraz, kiedy stajemy na tej Mszy św., patrzy na każdego z nas i wypowiada słowa, które niegdyś wypowiedział do Jeremiasza: „Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię” (Jr 1,5). W czasie tej Mszy św. spotykamy się z Tym, który nas stworzył i który naprawdę nas zna, bo jest z nami od samego początku naszego życia. Jest z nami także dzisiaj, tu i teraz. Otwórzmy nasze serca na Jego działanie, abyśmy nie stali się jak mieszkańcy Nazaretu, którzy tak bardzo przyzwyczaili się do Jezusa, że nie wierzyli, iż może On zdziałać między nimi coś wielkiego. Jeśli bowiem nie ma w nas wiary, On niczego zdziałać nie może. Za brak wiary przeprośmy na początku dobrego Boga.

1. Dziś II niedziela 40-godzinnego nabożeństwa. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu podobny jak w ubiegłą niedzielę. Dzieci adorują po Mszy św. o godz. 10.30. Po południu od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty. O godz. 16.00 adorują Ojcowie, Mężczyźni. Od 17.00 adoruje młodzież szczególnie klasy II Gimnazjum.
Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 wystąpi Orkiestra z Mędrzechowa i wykona kolędy. Zapraszamy

2. W związku ze Świętem Matki Bożej Gromnicznej zapraszamy wszystkie Matki na Triduum. Już dziś zapraszamy na Adorację o godz. 15.00, jutro na Msze świętą o godz. 17.00 a we wtorek na Mszę świętą godz. 9.00. Spowiedź będzie jutro od godz. 16.00.

3. We wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas Mszy Świętej celebrowanych o godz. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 do południa i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Uroczyste poświęcenie gromnic z procesją będzie podczas Mszy świętej o godz. 9.00, która będzie odprawiona w intencji wszystkich Matek z naszej parafii. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Pamiętajmy również o naszych Siostrach Służebniczkach pracujących w naszej parafii.

4. W tym też dniu 2 lutego przypada 17 rocznica śmierci Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika, długoletniego proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.

5. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która
będzie po wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy świętej i w Nowennie.
W szczególny sposób zapraszamy Młodzież klas I i II Gimnazjum na comiesięczne Spotkanie Modlitewne przed Bierzmowaniem.
Po Mszy Świętej – błogosławieństwo gardła (chleba, wina i owoców) z okazji wspomnienia św. Błażeja.

6. W czwartek na wieczorne nabożeństwo zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne. Wcześniej Spowiedź. Obecność obowiązkowa. Będą omawiane sprawy związane z Bierzmowaniem, które będzie już 15 marca. Prosimy o obecność Rodziców.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca . Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. W I piątek pamiętajmy o modlitwie za Misje i o ofiarach na ten cel.

8. Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą 40 godzinnego Nabożeństwa. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu będzie jak w I niedzielę miesiąca. Adoracja będzie po Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i przed Msza św. o godz. 12.00. Po południu o godz. 15.00 będzie Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu a po niej Adoracja. O godz. 16.00 Nieszpory i Adoracja wspólna dla Kobiet, Niewiast i Ojców, Mężczyzn. Od 17.00 adoruje młodzież szczególnie klasy I Gimnazjum.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
3 II − św. Błażej, biskup Sebasty (dzisiejsza Turcja), któremu tradycja przypisuje orędownictwo w chorobach gardła;
5 II − św. Agata, jej imię oznacza „dobra”; jej wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia;
6 II − św. Paweł Miki z 25 towarzyszami − to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy
w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć.

10. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy bardzo licznie ubierali nasz kościół na Boże Narodzenie a teraz prosimy aby wszyscy chętni przyszli z pomocą we środę po rannej Mszy św., aby rozebrać dekoracje bożonarodzeniowe i szopkę. Bóg zapłać.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Stanisław Maj l. 55, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 15.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……

12. Jest takie powiedzenie: „Wiara czyni cuda”. Trzeba je właściwie rozumieć. To nie wiara czyni cuda, ale Jezus. I – jak to słyszeliśmy w dzisiejszej ewangelii – aby stał się jakiś cud, trzeba uwierzyć w to, że Jezus może czegoś w nas dokonać. Wiara jest otwarciem drzwi i zaproszeniem Go do naszego życia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.