III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 STYCZNIA 2016 r. 2016-01-31

Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła. Dziękujemy za złożone dziś przed kościołem ofiary na ogrzewanie. Jest to pierwsza zbiórka na ten cel w tym sezonie. Bóg zapłać.

1. Msze św. do południa jak w każdą niedzielę o 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. Dzisiaj rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa w naszej parafii, które będzie trwało przez trzy kolejne niedziele. Porządek będzie następujący. Dzieci adorują po Mszy świętej o godz. 10.30. Po południu od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty, od 16.00 Ojcowie. Od 17.00 młodzież ucząca się pracująca a szczególnie młodzież III klas Gimnazjum. Podobny porządek będzie w przyszłą niedzielę.

3. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej

5. W tym tygodniu zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów, za miłą atmosferę spotkań i w miarę możliwości obecność wszystkich w domu. Mamy nadzieję, że chwile wspólnej modlitwy i szczerej rozmowy pomogą nam w jeszcze lepszej współpracy dla dobra parafii. Zapewniamy Was o naszej modlitwie a Bogu Wszechmogącemu polecamy wszystkie wasze troski. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli swoje domy na Boże błogosławieństwo oraz za złożone ofiary. Część z nich przeznaczamy na Seminarium Duchowne, a także dla księży emerytów i chorych.

6. Nasza Caritas będzie rozprowadzać gromnice już od środy. Zachęcamy do ich nabycia aby można było je poświęcić w święto Matki Bożej Gromnicznej.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia
Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronują nam:
26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi
27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie 28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii
31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, z pochodzenia Włoch, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne Niech ich przykład i modlitwa pociągają nas do zaangażowania się w sprawy Kościoła.

9. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie które odbędą się od 25 do 31 lipca 2016 r. Będziemy gościć w naszej Ojczyźnie tysiące Młodzieży. Potrzebne będzie zakwaterowanie tej Młodzieży w domach prywatnych na okres pięciu dni poprzedzających spotkanie z Papieżem w Krakowie od 20 do 25 lipca. W naszej parafii będzie mieszkało około 50 uczestników ŚDM. W związku z tym bardzo prosimy chętnych o przyjęcie 2 młodych ludzi do swojego domu na okres 5 dni.
Już wcześnie prosiliśmy o zgłoszenie chętnych Rodzin do Ich przyjęcia. Obecnie przypominamy naszą prośbę i prosimy o zgłoszenie na nowo z podaniem swoich danych w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do końca stycznia.

10. Od dnia 25 stycznia do 10 marca w Bazylice Katedralnej w Tarnowie poniedziałki i czwartki będą głoszone katechezy neokatechumenalne, skierowane do młodzieży i dorosłych. Każda z katechez rozpoczynać się będzie o godz. 18. 40 po Mszy świętej wieczornej. Na te spotkania zaprasza Parafia Katedralna.

11. Program, jaki zostawia nam Jezus, zamyka się w słowach: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podejmując to wezwanie, stajemy się uczniami Pana. Ponieważ jest to wezwanie trudne, obejmuje całe nasze życie, dlatego potrzebujemy, aby Jezus nas na tej drodze umacniał swoim błogosławieństwem. Przyjmijmy je z otwartym sercem.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, a na owocne przeżycie kolejnego  tygodnia przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.