NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 10 STYCZNIA 2016 ROK 2016-01-31

Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy Świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę na ten cel.

1. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
Dzieci klas II z Rodzicami podczas Mszy świętej o godz. 10.30 będą mieć comiesięczne spotkanie modlitewne.
Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie udzielany Chrzest.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

4. W Uroczystość Trzech Króli Kolędnicy Misyjni zakończyli w naszej parafii kolędowanie i przynieśli na dary ofiarne złożone przez parafian ofiary w kwocie 4 517 zł. 60 groszy. Kolędowało 10 grup kolędników misyjnych, w których zaangażowało się ok. 54 dzieci a także dorośli jako opiekunowie poszczególnych grup. Dziękujemy za ofiary, które zostały przekazane na cele misyjne a dzieciom i opiekunom składamy serdeczne podziękowania.

5. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na nowe drzwi wejściowe do kościoła w zakrystii i na Krzyż Misyjny. W grudniu złożono na ten cel 3 150 złotych. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę na ten cel.

6. Przekazujemy wszystkim świętującym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne rocznice najserdeczniejsze życzenia.

7. Kontynuujemy odwiedziny kolędowe naszych parafian. W tym tygodniu przybędziemy z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców ulic.

8. Porządek Kolędy……… - w osobnej wiadomości

9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Prosimy o zabranie Biuletynu Niedzielnego w którym jest dalszy porządek kolędy.

10. Nakarmieni słowem i ciałem Zbawiciela, idźmy w naszą codzienność z radością, pokorą i łagodnością, jako umiłowane dzieci Boga. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.