XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 25 PAŹDZIERNIKA 2015 ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 2015-10-25

Przeżywamy dzisiaj uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego. Pragniemy razem, jako wspólnota parafialna, wielbić Boga i składać Mu dziękczynienie za dar tego kościoła, w którym się gromadzimy, aby doznać tajemnicy bliskości Boga. Z wdzięcznością módlmy się za budowniczych i fundatorów żyjących i nieżyjących. Polecajmy osoby zatroskane o wystrój i porządek domu Bożego. Prośmy o potrzebne łaski dla nas i całej parafii. Za grzechy i zaniedbania, zwłaszcza brak troski o kościół parafialny, przeprośmy Boga, abyśmy mogli godnie uczestniczyć we Mszy Świętej. Składka na tacę z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na budujące się w diecezji kościoły. W całej diecezji odbywa się liczenie wiernych obecnych na Mszy świętej i przystępujących do Komunii świętej.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich. Msza św. wieczorna o godz. 18.00. Po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, którzy głosili Ewangelię w różnych krajach świata i przypłacili to śmiercią męczeńską. Św. Juda Tadeusz pozostawił po sobie list zaliczany do ksiąg Nowego Testamentu. Wierni szukają u niego pomocy w sprawach bardzo trudnych. Nowenna będzie połączona z Różańcem.

3. W sobotę – zakończenie nabożeństw różańcowych w kościele, ale liczymy na to, że w rodzinach naszej parafii będzie praktykowany zwyczaj codziennego odmawiania przynajmniej jednego dziesiątka różańca.

4. Za tydzień – uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętej i nabożeństw u nas jak w inne niedziele z jedną zmianą, a mianowicie: nie będzie Mszy świętej o godz. 12.00. O godzinie 14.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kaplicy na cmentarzu, a następnie odbędzie się procesja na cmentarzu, połączona z wypominkami i modlitwą za zmarłych. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. i prosimy o udział w modlitwach w czasie procesji po cmentarzu. W czasie Mszy św. o godz. 14.00 na cmentarzu można przyjąć po raz drugi Komunię św. i ofiarować Ją w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Będzie też na cmentarzu składka podczas Mszy św. Wieczorna Msza św. będzie o godz. 18.00. Spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego będzie we w czwartek od 16.30 i w piątek od godz. 16.00.

5. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych i następującym po niej wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwanym inaczej Dniem Zadusznym, przypominamy o obowiązku uporządkowania i przyozdobienia grobów naszych bliskich. Prosimy też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi. Robiąc porządki na cmentarzu prosimy o segregację śmieci i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o czystość na cmentarzu.

6. Zwyczajem ostatnich lat zbierane są ofiary na cmentarzach z okazji uroczystości Wszystkich Świętych. Celem kwesty jest utrzymanie naszego diecezjalnego Seminarium, które pomimo zmieniającej się sytuacji społecznej wciąż opiera się na dobrowolnych ofiarach wiernych.

7. Wypominki za dusze zmarłych prosimy przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Edward Jaworski l. 70. Rodzinie składamy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

9. Dziś uświadomiliśmy sobie, jak wielkim darem jest nasza parafialna świątynia. Ciesząc się nią, ożywiajmy ją swoją obecnością i dbajmy o jej estetykę. Nade wszystko jednak nie zapominajmy, że sami jesteśmy żywą świątynią Boga. Dbajmy więc o jej piękno i czystość z taką samą starannością, jak dbamy o nasz kościół. Niech w nieustannym podejmowaniu tego wysiłku mottem dla nas będą słowa Chrystusa z odczytanej dziś Ewangelii: „Gorliwość o dom Twój pożera mnie!”
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

INTENCJE ZAMÓWIONE PODCZAS POGRZEBÓW, KTÓRE ZOSTANĄ ODPRAWIONE W TYM TYGODNIU - 26-31 X 2015 R.

Poniedziałek 6.30: + Marian Jurek – od Stanisława Proroka z rodz.
Wtorek 6.30: + Marian Jurek – od rodz. Cholewiaków
Środa 6.30: + Sebastian Kaczmarczyk – od koleżanek i kolegów z klasy z gimn.
+ Teresa Barszczowska – od rodz. Szydłowskich
Czwartek 6.30: + Sebastian Kaczmarczyk – od koleżanek i kolegów z klasy z liceum
+ Jerzy Bród – od Marii i Zdzisława Sobol z rodz.
Piątek 6.30: + Sebastian Kaczmarczyk – od Heleny Szatko z rodz.
+ Jerzy Bród – od Zofii i Józefa Warzecha z rodz.
Sobota 6.30: + Jerzy Bród – od rodz. Dutków