XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 PAŹDZIERNIKA 2015 r. 2015-10-18

Dziś – dwudziesta dziewiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Misyjny, będący świętem patronalnym Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Przeżywamy go pod hasłem: „ Od nawrócenia do Misji”. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Polsce. Obchody te mają na celu pobudzić nas do wspierania misji i misjonarzy modlitwą, cierpieniem ofiarowanym w tej intencji oraz środkami finansowymi. Naszą chlubą są misjonarze i wolontariusze misyjni pochodzący z naszej diecezji i Ojczyzny. Biorąc udział w nabożeństwach różańcowych, módlmy się za misje oraz o nowe powołania do pracy na misjach. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziś swoją modlitwą obejmujemy również pracowników służby zdrowia z racji święta św. Łukasza, ewangelisty i lekarza.
Przed kościołem jest zbiórka ofiar na pokrycie kosztów nowych drzwi do kościoła i Krzyża Misyjnego. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu godz. 17.15 będzie Różaniec na który zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich. Msza św. wieczorna o godz. 18.00.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. W naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Dzisiejsze nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 również będzie poświęcone modlitwie właśnie w tej intencji. W tygodniu nabożeństwo różańcowe również o godz. 17.15.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.15.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Rocznicę Poświecenia naszego Kościoła. Po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Składka na tacę jest przeznaczona w całej diecezji n budujące się kościoły.
5. Również w przyszłą niedzielę 25 października będą coroczne badania dotyczące praktyk religijnych w całej Polsce. Będą liczeni wierni na Mszach świętych i przystępujący do Komunii świętej.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronujĄ nam:
20 X – św. Jan Kanty (1390-1473),
21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409),
25 X – Św. Jan Paweł II (1920-2005), papież,

7. Przypominamy o wyjeździe do Mielca na XV Diecezjalne Spotkanie Misyjne w dniu 24 października na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Będzie to forma przygotowania do beatyfikacji naszego rodaka o. Zbigniewa Strzałkowskiego, a jednocześnie wspomnienie osoby ks. Jana Czuby w 17. rocznicę jego męczeńskiej śmierci.

8. Przypominamy, że dzisiaj o godzinie 14:00 pod kościołem Księży Misjonarzy (ul. Krakowska) rozpocznie się marsz misyjny, który  zakończy  się  Eucharystią  w  katedrze  o  godzinie  15:00,  pod  przewodnictwem  biskupa  Stanisława  Salaterskiego.

9. Dzisiaj, w bazylice katedralnej, Mszą św. o godz. 18..30 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża rozpocznie się XXX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Tarnowie zorganizowany pod hasłem: Miłosierdzie Boże źródłem nadziei. Program obejmuje wiele imprez kulturalnych, spotkań i wykładów. Klub Inteligencji Katolickiej im. Abpa Jerzego Ablewicza serdecznie zaprasza do uczestnictwa. Wszystkie imprezy są otwarte i bezpłatne..

10. Wypominki za dusze zmarłych prosimy przekazywać Księżom lub Siostrze w zakrystii przed lub po nabożeństwach w kościele w ciągu tygodnia lub w niedzielę.
W dalszym ciągu przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu
śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Prosimy o segregację śmieci.

11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Franciszek Kaziród l. 80. Rodzinie składamy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

12. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Na dobre przeżycie tego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.