XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 PAŹDZIERNIKA 2015 r. 2015-10-4

W dzisiejszą niedzielę Słowo Boże przypomina nam o Bożym zamyśle małżeństwa. Jest ono jedną z dróg uświecenia, wspaniałą okazja do rozwoju swoich zdolności i talentów. Jest znakomitym, choć wymagającym systematycznego wysiłku, darem Boga dla małżonków, ich dzieci i całej społeczności. Polecajmy Panu Bogu wszystkich małżonków i rodziny, aby silne Bogiem, przezwyciężały wszystkie trudności, które ich dotykają. O to będziemy się modlić także w czasie Adoracji po Mszy świętej. Dziś z racji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, módlmy się tez w szczególny sposób za naszego papieża w dniu jego imienin.

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00. Z racji I niedzieli o godz. 15.00 będzie
Msza św. podczas której będzie udzielany chrzest a o godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, kto tylko może. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

W tygodniu Różaniec także o godz. 17.15. Prosimy i zachęcamy, aby z każdej rodziny ktoś był obecny zawsze w tygodniu na tym nabożeństwie, by z Maryją trwać na modlitwie i wypraszać potrzebne łaski. Matka Boża wciąż prosi Odmawiajcie Różaniec. Swoją obecnością na Różańcu odpowiadajmy na Jej prośbę.

2. We wtorek będzie comiesięcznie spotkanie wszystkich klas II z Rodzicami. Obecność wszystkich obowiązkowa. Nieobecność na tym spotkaniu jest równoznaczne z rezygnacja dziecka z I Komunii św. w tym roku szkolnym. Będą omawiane ważne sprawy związane z Uroczystością I Komunii. Rozpoczęcie Różańcem o godz. 17.15.

3. W tym tygodniu, we środę 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.. Jest to zarazem święto patronalne róż różańcowych.
Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż zachęcamy do rozmowy z zelatorem lub zelatorką na ten temat. Do obowiązków osób należących do róży należy branie udziału w zmianach tajemnic różańcowych odbywających się raz w miesiącu dla Matek w II niedziele miesiąca a dla Ojców w IV niedzielę miesiąca oraz codzienne odmawianie wylosowanej na zmianie jednej tajemnicy różańca w intencjach wyznaczonych przez Kościół.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Różańcem.

4. W tym tygodniu przypada II piątek miesiąca października Dzień Skupienia i
Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie o godz. 6.30 Godzinkami o Mece Pańskiej o 7.00 Msza święta. Adorację rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja zakończy się Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17.15. Po nim Msza święta i Droga Krzyżowa Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
5. W sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych na cmentarzu. O godz.
16.00 będzie Msza święta a po niej Różaniec. Przyjdźmy jak najliczniej aby wspólnie modlić się za naszych bliskich zmarłych.
6. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będziemy przeżywać jako Dzień Papieski. Jest on obchodzony od 2001 r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jego integralną częścią jest zbiórka do puszek przy kościołach na stypendia dla uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej. Te zbiórkę przeprowadzi Młodzież naszego Gimnazjum przed kościołem. Oprawę liturgiczną na Mszy św. o godz. 9.00 przygotuje Młodzież Gimnazjum a Mszy św. o godz. 10. 30 dzieci ze Szkoły Podstawowej.
7. Również w przyszłą niedzielę będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia.
8. Dzisiaj przy naszym kościele członkowie naszej Caritas rozprowadzają „chlebki miłosierdzia”. „Chlebek miłosierdzia” staje się znakiem łączności z potrzebującymi i daje możliwość nakarmienia głodnego dziecka. Jeśli zatem chcemy im pomóc, ofiarujmy co najmniej 5 zł, a otrzymamy "chlebek miłosierdzia" – znak otwartego serca.
9. Kurs przedmałżeński w parafii M B Fatimskiej w Tarnowie rozpocznie się 21 października (środa) o godz. 19.00 w domu katechetycznym na parterze. Spotkania będą w środy i niedziele o godz. 19.00.
10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. W tym tygodniu patronują nam:
- 5 X – św. Faustyna Kowalska, dziewica, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, sekretarka i apostołka Bożego Miłosierdzia, kanonizowana przez Jana Pawła II w roku 2000 - 9 X – bł. Wincenty Kadłubek, biskup, pierwszy Polak, który opisał dzieje narodu w „Kronice polskiej”, zmarł jako cysters w Jędrzejowie 8 III 1223 r.
11. Przypominamy o robieniu porządków na cmentarzu i składaniu śmieci do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy tym, którzy już te porządki porobili. Wykorzystujmy sprzyjającą pogodę. Można już przynosić wypominki za dusze zmarłych i składać je u księży i w zakrystii.
Spotkanie Rady Cmentarza we wtorek o godz. 19.00 w Sali Domu Katechetycznego.
12. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.