XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 WRZEŚNIA 2015 r. 2015-09-20

Obchodzimy dziś w całym Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. To dobra okazja, by podczas Eucharystii modlić się za współczesne media, ale nade wszystko za tworzących je ludzi oraz za odbiorców prasy, radia, telewizji i użytkowników internetu. Niech nasza modlitwa będzie najpierw dziękczynieniem za tych, którzy słowem, dźwiękiem i obrazem głoszą Ewangelię i budują mosty pojednania między ludźmi. Prośmy również o obfite błogosławieństwo dla ludzi mediów, aby nigdy nie brakło im pokory wobec odpowiedzialnego zadania ewangelizacji.

Dzisiaj składka na tacę jest przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy w imieniu Ks. Biskupa serdeczne Bóg zapłać.

1. Msze św.: 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00. O godz. 18.00 będą Nieszpory
połączone z Msza świętą.

2. Jutro – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Zachęcamy do modlitwy o nowe powołania do służby Bożej i o błogosławieństwo niebios dla dzieła nowej ewangelizacji.

3. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej
Pomocy, która będzie po Mszy świętej o godz. 18.00. Ze względu na przypadające w tym dniu wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zapraszamy na wspólną modlitwę czcicieli św. Ojca Pio.

4. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka ofiar na PAT w Krakowie i Tarnowie.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitw o Trzeźwość i Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości . Będzie też dekanalna pielgrzymka trzeźwościowa do Szczepanowa. Chętni z naszej parafii mogą się zgłaszać się w zakrystii do środy 23 września.

6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przed kościołem na pokrycie kosztów nowych drzwi wejściowych do kościoła, czterech drzwi w zakrystii i Krzyża Misyjnego. W sierpniu ofiary wyniosły 3 320 złotych. Serdeczne Bóg zapłać.

7. W kiosku Caritas można nabyć różne przedmioty w tym Gościa Niedzielnego.

8. Przypominamy o Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w niedzielę 27 września. Zainteresowani mają dokładne dane w Franciszkańskiej gablocie ogłoszeń. W razie zapytań kontakt telefoniczny z bratem Tadeuszem Dzierwą nr telefonu 14 6250 919 .

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem naszego Ks. katechety Tomasza, który we wtorek będzie przeżywał swoje imieniny. Życzymy Mu wielu łask płynących z Chrystusowego Krzyża, nieustannej opieki Matki Bożej, wstawiennictwa przed Bogiem patrona świętego Tomasza, ludzkiej życzliwości dobrego zdrowia i radości z pracy kapłańskiej każdego dnia. Szczęść Boże.

10. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Zofia Habel l. 85. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

11. Naszym zadaniem jest przemiana świata z wieży Babel w wieczernik Pięćdziesiątnicy, aby wszyscy ludzie mogli znaleźć drogę do Boga, a w Nim – do pojednania między sobą. Niech w realizacji tego zadania umacnia nas Boże błogosławieństwo, które płynie z ofiary Chrystusa i naszej.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.