XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 WRZEŚNIA 2015 ROK ODPUST PARAFIALNY KU CZCI PODWYŻSZENIA ŚWIĘTEGO KRZYŻA 2015-09-13

Nasza parafia przeżywa dziś Uroczystość Odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. Nawiązuje ona do odnalezienia przez cesarzową św. Helenę drzewa krzyża w Jerozolimie. Uroczystość ta przypomina nam o miejscu i znaczeniu krzyża w naszej wierze. Prośmy podczas tej Eucharystii, aby krzyż Jezusa, znak naszego zbawienia, był przez nas coraz lepiej rozumiany i coraz bardziej miłowany. Uroczystość Odpustową pomoże nam przeżywać Ks. Prodziekan Uniwersytetu Jana Pawła II, sekcja w Tarnowie i Prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. dr Leszek Rojowski. który wygłosi kazania i będzie przewodniczył Sumie Odpustowej. Witamy Go bardzo serdecznie. Składka na tacę jest przeznaczona na bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel. Byśmy mogli godnie uczestniczyć w tej Mszy Świętej, przeprośmy Boga za wszystkie nasze słabości, zwłaszcza za grzechy, które świadczą o naszym sprzeciwie wobec krzyża.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, o godz. 11.00 – Uroczysta Suma z procesją eucharystyczną. Po południu o godz. 17.00 Droga Krzyżowa na Kalwarii Krzyskiej. Zapraszamy na nią bardzo serdecznie. Po niej o godz. 18.00 wieczorna Msza Święta. Dzisiaj w naszej świątyni każdy może zyskać Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: łaska uświęcająca, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu. Korzystamy też z możliwości ucałowania Relikwii Krzyża świętego po Mszach świętych. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Jutro przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa. Żyjemy w czasach, gdy znak krzyża bywa źle traktowany przez niektórych, zatem weźmy udział w wieczornej Mszy świętej o godz.18.00 a po niej w Drodze Krzyżowej.

3. We wtorek 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii.

4. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy świętej o godz. 18.00.

5. W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.
Również w czwartek 16 IX będzie spotkanie formacyjne dla Franciszkańskiego zakonu Świeckich. Rozpoczęcie o godz. 17.30 modlitwą różańcową a godz. 18.00 będzie Msza święta podczas której będzie profesja Franciszkanów Świeckich. Szczegóły w gablocie franciszkańskiej.

6. Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku odprawiania Mszy świętych w ciągu roku. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30 dla dzieci, 12.00 i 18.00.

Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składamy w imieniu Ks. Biskupa serdeczne Bóg zapłać. A przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów nowych drzwi wejściowych do kościoła, czterech drzwi w zakrystii i Krzyża Misyjnego. W tym dniu Odpust w Łukowej suma o godz. 11.00.

7. Dziękujemy serdecznie za liczną obecność na naszym parafialnym Odpuście wszystkim naszym Drogim Parafiankom i Parafianom a szczególnie Gościom, Pielgrzymom do Chrystusowego Krzyża. Dziękujemy tym wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli i prowadzili rozważania Drogi Krzyżowej w tygodniu przygotowującym nas do parafialnego Odpustu. Niech Chrystus cierpiący na Krzyżu udzieli wszystkim błogosławieństwa i tak potrzebnych łask w naszym życiu. Bóg zapłać.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za złożoną ofiarę na ubiór kwiatami naszego kościoła na Odpust mieszkańcom z ul. Ks. Kmiecika 530 zł. i z ul. Jesionowej 1 osoba 50 zł. oraz jedna osoba z parafii 200 zł. Bóg zapłać. Dziękujemy także Siostrom i tym, którzy Im pomagali przy wystroju kościoła.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Przypominamy o pielgrzymce dziękczynnej za nawiedzenie naszej diecezji przez obraz Pana Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny 19 września w najbliższą sobotę. Zapisy w zakrystii u Siostry. Koszt 20 złotych. Wyjazd godz. 9.00 z placu przy kościele.

11. Będzie pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej w ostatnią niedzielę września. Zapisy w zakrystii. Szczegóły w gablocie franciszkańskiej. Jest ograniczona ilość miejsc.

12. Za chwilę zostaniemy pobłogosławieni znakiem krzyża. Przyjmijmy to błogosławieństwo z miłością i wdzięcznością za złączenie nas z tajemnicą krzyża Jezusa Chrystusa. Pobłogosławieni i naznaczeni znakiem krzyża odważnie i z ufnością idźmy na spotkanie ze światem, w którym żyjemy. Podejdźmy też ucałować Relikwie Krzyża Świętego. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.