XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 CZERWCA 2015 ROK ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY 2015-06-21

W dzisiejszą Uroczystość Odpustową zwracamy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki Nieustającej Pomocy. Zanosimy nasze prośby do Boga przed Jej obrazem. Wpatrujemy się w oczy Maryi, by w nich znaleźć nadzieję, ratunek, pewność, że zaniesie nasze problemy do swojego Syna. Uroczystej Sumie Odpustowej będzie Ks. dr Waldemar Barszcz pracujący w Watykanie pochodzący z Tarnowa. Witamy Go bardzo serdecznie jak i nasze Parafianki i Parafian w dniu Odpustu parafialnego a także wszystkich gości pielgrzymów polecając wszystkich opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. Msze św. : 7.00, 9.00. O godz. 11.00 Uroczysta Suma z Procesją Eucharystyczną. Po południu zapraszamy na godz. 17.30 na świąteczną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Litanię do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 wieczorna Msza Święta. Z racji Odpustu Parafialnego możemy zyskać odpust zupełny spełniając warunki jego zyskania: stan łaski uświęcającej, Komunia Święta. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu.
O godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie Rodziny Edmunda Bojanowskiego w Domu Katechetycznym.

2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wieczorem o godz. 18.00 – Msza Święta wigilijna z następującej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Na Mszę Świętą wieczorną i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Litanią do Serca Pana Jezusa. serdecznie zapraszamy solenizantki i solenizantów. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa. Również w środę będzie Spowiedź na zakończenie Roku Szkolnego będzie od godz. 17.00

4. W środę po wieczornym nabożeństwie będzie spotkanie w kościele dla wszystkich Rodziców obecnych klas pierwszych w sprawie I Komunii Ich dzieci w klasie drugiej. Obecność obowiązkowa.

5. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji naszych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00 dla Gimnazjum i o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola.

6. Przypominamy, że na okres wakacji Msze święte niedzielne i świąteczne będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. W pierwszą niedzielę miesiąca będzie też Msza. Święta o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Chrztu Świętego.

7. Za tydzień – trzynasta niedziela w ciągu roku po Mszy św. o godz.7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Prosimy Ojców o sumienna obecność.
Będzie też informacja Komendy Policji w Tarnowie o bezpieczeństwie na drogach.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

9. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 w Tarnowie – Krzyżu dnia 25 czerwca tj. W czwartek od godz. 14.00 do 16.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: + Julia Dudek l. 68, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 15.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie….

11. Nie bójmy się przychodzić do Pana i do Jego Matki z najtrudniejszymi proble­mami. Tu zawsze zostajemy wysłuchani i możemy liczyć na pomoc i łaskę, która nas wesprze i pozwoli je pokonać. Na rozpoczynający się tydzień, życzymy wszystkim Szczęść Boże.