X NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 CZERWCA 2015 r. 2015-06-07

Dziś – dziesiąta niedziela zwykła w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na ten cel.

1. Msze święte: 7.00, 9.00, o godz. 11.00 Msza święta z procesją Oktawy Bożego Ciała. Po południu o godz. 15.00 Msza św. połączona z udzielaniem Chrztu a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna połączona z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa

2. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała wieczorem o godz. 18.00. Podczas procesji będziemy śpiewać Litanię do Serca Pana Jezusa. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem Oktawy.

3. Również w środę 10 czerwca po wieczornej Mszy świętej będzie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej w Domu Katechetycznym. Prosimy o sumienną obecność wszystkich należących do Rady.

4. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Prosimy rodziców aby przyprowadzili, przywieźli w wózkach lub przynieśli na rękach swoje dzieci aby przez posługę kapłanów otrzymały Jezusowe błogosławieństwo. Rodzice pamiętajmy, że każdemu dziecku potrzebne jest błogosławieństwo Boże. Pan Jezus prosi pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie. Msza św. będzie o godz. 18.00

5. W nadchodzący piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Msze Święte o godzinie 7.00 i 18.00 z ostatnią procesją. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

6. W naszej parafii w piątek comiesięczny Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O godz. 7.00 Msza św. i rozpoczęcie całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i parafialny oddział Caritas. Zakończenie Adoracji o godz. 17.40 Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego z Litania do Krwi Chrystusa. O godz. 18.00 Msza święta z procesją i z Litanią do Serca Pana Jezusa. O godz. 20.00 będzie Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy. Program zawieszony w gablocie ogłoszeń.

7. W sobotę, 13 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Modlitwą prywatną i udziałem w Eucharystii uczcijmy Tę, która jest wzorem miłości do Boga i do ludzi.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia. Prosimy o życzliwe ofiary na ten cel.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała we Mszy świętej o godz. 9.00 i w procesji ulicami Modrzejewskiej, Solskiego, Woszczerowicza i Krzyską oddając tym samym cześć Panu Jezusowi, który pozostał z nami pod postacią Chleba. Wyrażamy szczególną wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali ołtarz główny i cztery pozostałe oraz trasę procesji. To podziękowanie kierujemy na ręce Siostry Albiny. A Jezus Eucharystyczny niech wszystkim błogosławi. Bóg zapłać.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
8 VI – św. Jadwiga, królowa znana z hojności dla ubogich, dzięki małżeństwu z Władysławem Jagiełłą przyczyniła się do nawrócenia Litwy. Własną biżuterię przeznaczyła na rozwój Akademii Krakowskiej.
10 VI – bł. Bogumił, biskup. Żył w XII wieku. Po rezygnacji z arcybiskupstwa w Gnieźnie został pustelnikiem. Zasłynął z daru modlitwy i nauczania ubogiej ludności 11 VI – św. Barnaba, apostoł rodem z Cypru, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej

11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności + Danuta Hetnar l. 85 i + Bogusław Motyka l. 40. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

12. Przyjmując Boże błogosławieństwo, miejmy świadomość, że towarzyszy nam ono stale, ilekroć realizujemy plan zbawienia, jaki Bóg ma wobec każdego z nas. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.