IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26 IV 2015 r. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Misje Nawiedzenia 2015-04-26

„Jego Miłosierdzie z pokolenia na pokolenie”. Te słowa są hasłem peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej Diecezji i będą nam towarzyszyć w czasie peregrynacji w naszej parafii już w piątek 1 maja. Do tego bardzo ważnego wydarzenia przygotowujemy się przez Misje Parafialne, które prowadzą OO. Redemptoryści z Wrocławia, O. Ireneusz Homoncik i O. Jerzy Krupa. Misje Święte, są dla nas okazją do odnowienia wiary i ponownego odkrycia Miłosiernego Boga oraz odnowienia z Nim więzi w osobistym życiu, w rodzinie i życiu Kościoła. Mają nas przygotować na spotkanie z Miłosiernym Chrystusem, który nawiedza parafie diecezji tarnowskiej. Misyjne dni będą szczególnym czasem łaski i przejawem miłości miłosiernej Boga

. „Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat zyskał, a na duszy swej szkodę poniósł?” To słowa Jezusa, który nas wzywa. Dlatego! Otwórzmy uszy na przyjęcie Słowa Bożego – jedynej odwiecznej Prawdy. Otwórzmy drzwi serc naszych, by zamieszkał w nich na stałe Jezus Chrystus. Otwórzmy Wszyscy drzwi naszych domów i naszych rodzin, by w nich zamieszkał na stałe pokój Chrystusowy, prawdziwa radość i wzajemna miłość. „Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas, gdy Chrystus puka w drzwi wasze, może ostatni już raz”! Złożone dziś ofiary na tacę, są przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.

1. Misjami, które rozpoczęliśmy wczoraj przygotowujemy się na Peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego. Program Peregrynacji był dostarczony do domów przez młodzież w folderach i jest także dostępny na naszej stronie internetowej. Bardzo prosimy, aby z nim się zapoznać organizując czas, tak by przeżyć niepowtarzalne Uroczystości Misji i Peregrynacji. Program jest także w gablocie ogłoszeń. Będzie to dla nas bardzo ważny tydzień, który zakończy się umieszczeniem Krzyża Misyjnego w niedzielę.

2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania i Tydzień Modlitw o powołania . Będziemy modlić się i prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy świętej.

4. W piątek o godz. 16.30 czuwaniem i modlitwą rozpoczniemy DOBĘ NAWIEDZENIA a o godz. 17.00 przywitamy Obraz Pana Jezusa Miłosiernego i Relikwie świętych Jana Pawła II i Siostry Faustyny. Po przywitaniu będzie Msza święta a po niej rozpocznie się Adoracja Pana Jezusa i ucałowanie Relikwii. Dalsza część DOBY NAWIEDZENIA według specjalnego programu. Młodzież wszystkich klas Gimnazjum prosimy o obecność w piątek o godz. 20.00 czasie Adoracji Pana Jezusa – uczczenia Obrazu i Relikwii. Natomiast w czasie Misji prosimy aby Młodzież Gimnazjum wzięła udział w poniedziałek o godz. 20.00 w nabożeństwie Słowa i we wtorek w o godz. 20.00 we Mszy świętej z misyjnym kazaniem.

5. W czasie Doby Nawiedzenia prosimy aby Rodzina Błog. Edmunda Bojanowskiego prowadziła w sobotę o godz. 8.00 Adorację z Różańcem i modlitwą za Rodziny. Natomiast o godz. 13.00 w sobotę prosimy o prowadzenie Franciszkański Zakon Świeckich i Caritas.

6. W piątek jest to też I piątek miesiąca. Chorych odwiedzą Misjonarze od godz. 10.00. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

7. W sobotę o godz. 15.00 zakończymy Peregrynację Obrazu i Relikwii Godziną Miłosierdzia i Mszą świętą. Obraz uda się do Łukowej.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Fryderyk Bajorek l . 80. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ….

9 . Dziękujemy za złożone dziś ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać. Ofiary dla Misjonarzy złożymy w czasie Misji we wtorek i czwartek.

10. Wszystkim na cały tydzień Misyjny i na czas Peregrynacji życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni za wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela daje nam okazję, aby to zmienić. Dzisiaj bowiem przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus zachęcał słuchaczy: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Mamy zatem wspaniałą okazję, aby prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc Jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół. Msza Święta to najwspanialsza modlitwa, ale pamiętajmy też o naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach, które czerpać możemy z wielkiego skarbca naszej religii.