III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19 KWIETNIA 2015 r. 2015-04-19

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie” (Ps 98,9), buduje się i umacnia szczególnie wtedy kiedy karmiona jest słowem Bożym.

Stańmy zatem z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni: ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoim ciałem i napoić swoją świętą krwią, i ołtarzem słowa Bożego, z którego otrzymamy Dobrą Nowinę o zbawieniu. Pamiętajmy też, że każdy, kto wiernie karmi się ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne. Abyśmy z czystym sercem mogli słuchać słowa Bożego i złożyć tę Najświętszą Ofiarę, przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbania.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. O godz. 18.00 będzie
Msza św. połączona z Nieszporami. Przed kościołem są zbierane ofiary na nowe drzwi wejściowe do kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

2. W tym tygodniu będą spotkania klas drugich przed I Spowiedzią i I Komunią z Rodzicami:
Poniedziałek 20.04.2015 r. - godz. 17.00 klasa II a
Wtorek 21.04.2015 r. - godz. 17.00 klasa II b
Czwartek 23.04.2015 r. - godz. 17.00 klasa II c
Rozpoczęcie spotkania w kościele, poświęcenie i rozdanie książeczek, omówienie książeczek, próba spowiedzi przy konfesjonale

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy świętej

4. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski i św. Stanisława, biskupa i męczennika. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.

5. W sobotę w święto św. Marka, Ewangelisty Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczynamy Misje Parafialne przed Peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego. Prowadzić je będą Ojcowie Redemptoryści z Wrocławia. Szczegółowy program Misji jak również Peregrynacji Obrazu jest podany w specjalnym folderze,

6. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w Polsce – Tydzień Modlitw o Powołania. Składka na tacę będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

7. Ponadto przyszła niedziela jako ostatnia niedziela kwietnia będzie ogólnopolskim dniem modlitw za kierowców z inicjatywy polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz Misyjnych Środków Transportu, w skrócie: MIVA Polska.

8. W przyszłą niedzielę w naszej dzielnicy będą wybory. Postarajmy się wziąć w nich udział i wybrać takich kandydatów, którzy zadbają o naszą dzielnicę Tarnów – Krzyż.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem pana Organisty …

11. Kościół rozsyła nas, abyśmy idąc tam, gdzie postawił nas Pan, szli i głosili Dobrą Nowinę, przede wszystkim przykładem swojego życia. Niech błogosławieństwo Boże da nam wielkie pragnienie poznawania Pisma Świętego. Niech to błogosławieństwo pomaga nam w codziennym pochylaniu się nad słowem, które umacnia naszą wiarę.
A na cały tydzień wszystkim życzymy. Szczęść Boże.