III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 8 MARCA 2015 r. 2015-03-07

Godność każdego człowieka ma swoje podstawy w tajemnicy odkupienia. Jezus Chrystus występuje jako nowy Prawodawca i Odnowiciel całego Bożego prawa, choć wielokrotnie w swoim nauczaniu odwołuje się do norm moralnych Starego Przymierza, w tym także do Dekalogu. Dekalog zobowiązuje nas do określonych działań i postaw. Jest on zobowiązaniem do ochrony dobra. Dekalog określa pewne minimum moralne. Odpowiedź człowieka to wypełnianie woli Boga przez zachowywanie tego prawa. Ponieważ często lekceważyliśmy wskazania tego drogowskazu, jakim jest Dekalog, przepraszajmy P. Boga. Dziś obchodzony jest Dzień Kobiet. Nieoceniona jest rola kobiety w rodzinie, w społeczności i w Kościele dlatego otoczmy naszą modlitwą i życzliwością wszystkie kobiety. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 o 15.00 i 18.00. Gorzkie Żale o godz. 17.00. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i dekorację na Wielkanoc, które będą zbierane podczas Gorzkich Żali. Po Mszy św. o godz. 9.00 będzie Nowenna do ducha Świętego przed Bierzmowaniem.

2. We wtorek rozpoczynamy Nowennę do Św. Józefa po Mszy świętej wieczornej a w pozostałe dni tygodnia Nowenna będzie po Mszach świętych rano. Natomiast Nowenna przed Bierzmowaniem będzie wieczorem.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie jak zwykle po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00.

4. W środę rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i Młodzieży ( szczegóły w osobnym komunikacie).

5. W tym roku nie będzie Rekolekcji Wielkopostnych dla starszych ponieważ będą Misje Parafialne przed Peregrynacją Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, która będzie 1 maja. Misje będą trwać od 25 kwietnia do 3 maja 2015 r.

6. W piątek o godz. 16.30 pierwsza Droga Krzyżowa z Nowenną Tygodni przed Peregrynacja Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego z Koronką do Bożego Miłosierdzia a po niej Msza Święta. Druga Droga Krzyżowa będzie o godz. 19.00. Gdy zajęcia nie pozwolą przyjść na pierwszą Drogę Krzyżową, prosimy przyjść na drugą.

7. W sobotę rozpoczyna się Wizytacja Kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadzi Ks. Biskup Stanisław Salaterski. Spowiedź przed Wizytacją będzie w piątek od godz. 16.00. Porządek Wizytacji i w osobnym komunikacie.

8. W przyszłą niedzielę w czasie Wizytacji po Mszy św. o godz. 7.00 wspólne nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek i Ojców razem. Prosimy o sumienną obecność.

Bardzo serdecznie zapraszamy Młodzież na Msze św. o godz.9.00 a wszystkie dzieci na Msze św. o godz. 10.30 na spotkanie z Ks. Biskupem.
Zakończenie Wizytacji będzie na Mszy św. o godz. 12.00. Przed kościołem będą zbierane ofiary na nowe drzwi do kościoła.

9. Caritas parafialna rozprowadza paschaliki wielkanocne, baranki wielkanocne, Zachęcamy do ich nabywania. Pamiętajmy o nabyciu Gościa Niedzielnego i Biuletynu Niedzielnego w którym jest program Rekolekcji dla dzieci i program Wizytacji.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Dzisiaj z okazji Dnia Kobiet w szczególny sposób polecamy je w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każda miała powód do radości a panowie by zdobyli się na piękny gest ofiarując im choćby mały prezent w postaci kwiatka czy słodyczy.

11. Istnieje bardzo niebezpieczny stan ciała – śpiączka. Podobnie też istnieje śpiączka duszy. Najniebezpieczniejsze jest to, że nie wiemy, kiedy ona nadejdzie. Dlatego trzeba być ostrożnym, tępić wszelkie oznaki zobojętnienia. Rozpalić entuzjazm i zapał. Wielki Post jest okazją do duchowej przemiany, odczytania na nowo drogowskazu Dekalogu, odrzucenia w naszym życiu tego, co z nim jest sprzeczne. Trzeba nam podjąć postanowienie poprawy życia i wytrwać. To jest „mądrość krzyża”.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.