V NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 LUTEGO 2015 r. 2015-02-08

W piątą niedzielę zwykłą przyszliśmy do świątyni, aby uwielbić Chrystusa Zmartwychwstałego oraz uczestniczyć w Jego Ofierze, której ukoronowaniem i największym owocem było zmartwychwstanie. Kilka dni temu modliliśmy się szczególnie za osoby konsekrowane, z okazji Dnia i Roku Życia Konsekrowanego. Dzisiaj w czytaniach mszalnych spotykamy się z tajemnicą cierpienia, która była obecna już w Starym Testamencie, w życiu Hioba, a 2000 lat temu w życiu ludzi współczesnych Jezus. Niektórych z nich, jak teściową Piotra, Chrystus uzdrowił. Hiobowi Bóg przywrócił utracone dobra i z nawiązką wynagrodził mu jego cierpienia, i jego wytrwałość. Oczywiście, najpełniej tajemnica ta wyraziła się w męce i śmierci Jezusa Chrystusa. Módlmy się dzisiaj szczególnie za tych, naszych braci i siostry, którzy niosą krzyż: choroby, starości, samotności, pracy lub bezrobocia, krzywdy i niesprawiedliwości, prześladowania religijnego czy wojny.

Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.

1. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.
Jest to również druga niedziela 40 godzinnego Nabożeństwa. Porządek będzie następujący: Dzieci adorują po Mszy św. o godz. 10.30, Matki, Niewiasty od godz. 15.00, Ojcowie, Mężczyźni od 16.00, Młodzież od 17.00 szczególnie klasy II Gimnazjum.

2. We środę Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 17.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! Spowiedź będzie od godz. 16.30.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Mszą św. o godz. 17. 00. Przypominamy o pisaniu kartek na Nowennę.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o 7.00 Msza święta a po Niej rozpocznie się Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.45 o tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O 17.00 Msza święta a po Niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii.

5. W przyszłą niedzielę 40 Godzinne Nabożeństwo. Adoracja będzie według następującego porządku. Adoracja dla dzieci będzie zaraz po Mszy św. o godz. 10.30 do Mszy św. o godz. 12.00. Po południu od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty, od 16.00 Ojcowie, Mężczyźni, od 17.00 Młodzież i gimnazjum kl. I. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie a przed kościołem będą zbierane ofiary na nowe drzwi do kościoła. W grudniu i w styczniu ofiary na nowe drzwi razem wyniosły 6 744 zł.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Szczególne życzenia składamy naszej Siostrze Jordanie. Życzymy wielu łask Bożych od Chrystusa Cierpiącego wypraszanych przez Matkę Bożą Nieustającej Pomocy i wstawiennictwa przed Bogiem błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże na dalsze życie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10 II – św. Scholastyka, dziewica, siostra św. Benedykta z Nursji we Włoszech. 14 II – Cyryl i Metody;
14 II – św. Walenty.

7. W Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę (15 lutego) o godz. 19.15. Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 19.15. Wszystkich chętnych - od 17 lat, którzy już poważnie myślą o życiu zapraszamy na I spotkanie w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa.

8. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Janusz Gieroń l. 42. Pogrzeb był w Lisiej Górze. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu….

9. Kończy się Msza św., ale nie kończy się niedziela, a nowy tydzień dopiero się zaczął. Wypełnijmy go uczynkami miłości wobec ludzi starszych, samotnych, chorych, wystawionych na pokusy, grzesznych, trwających w nałogach.
Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE
Od 29 stycznia br. w TVP Kraków i od 30 stycznia br. w TVP ABC (dziecięcy kanał Telewizji Polskiej) przez kolejnych 13 tygodni w każdy czwartek o godz. 19.05 (w TVP Kraków) i w każdy piątek o godz. 15.40 (w TVP ABC) będzie można oglądać filmy o najbardziej znanych polskich świętych i błogosławionych z serii „AUREOLA – od Stanisława do Karola”. W serii zostali zaprezentowani: św. Jan Paweł II, św. Faustyna Kowalska, św. Kinga, św. Stanisław Kostka, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Jadwiga Królowa, św. Brat Albert, bł. Karolina Kózkówna, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, św. Urszula Ledóchowska, św. Stanisław ze Szczepanowa, bł. Edmund Bojanowski. Filmy są również dostępne w formie książeczek z płytami DVD. Więcej informacji w wydawnictwie PROMYCZEK (tel.: 18 443 44 00, 605 060 388) lub na stronie www.filmotekapromyczka.pl Filmy są adresowane dla dzieci od 3-go do 7-mego roku życia.