XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 LISTOPADA 2014 ROK 2014-11-15

Przeżywamy dzisiaj przedostatnią niedzielę roku kościelnego. Liturgia tej niedzieli wzywa nas do czujności i gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela. Nastąpi ono w wymiarze powszechnym w dniu ostatecznym. Natomiast w wymiarze indywidualnym dokona się ono w chwili naszej śmierci. To wtedy każdy z nas będzie musiał rozliczyć się przed Bogiem z otrzymanych talentów. „Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy” tak jak czuwała bł. Karolina Kózkówna, która dokładnie 100 lat temu, 18 listopada 1914 roku, oddała swoje młode życie w obronie najwyższych wartości. Niech jej wstawiennictwo pomoże nam dobrze przygotować się na dzień Pański.

P
Składka na tacę zgodnie z decyzją Episkopatu jest przeznaczona na potrzeby organizacyjne ŚDM 2016 roku, a przed kościołem będą zbierane są ofiary do skarbony na pokrycie kosztów remontu Domu Sióstr. Podejdźmy do tego bardzo życzliwie.

1. Po południu o godz. 17. 30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Po nim wieczorna Msza święta. Zapraszamy na wspólną modlitwę za zmarłych.

2. W tygodniu Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie jak zwykle po
Mszy św. wieczornej.

5. W środę po wieczornym nabożeństwie będzie spotkanie Rady Duszpasterskiej. Spotkanie będzie dotyczyło m. i. remontu domu Sióstr, spraw cmentarnych i planu pracy na przyszłość. Prosimy o sumienną obecność wszystkich należących do Rady Duszpasterskiej. Spotkanie będzie na plebani.

6. Również w czwartek w Domu Katechetycznym, po wieczornym nabożeństwie będzie obowiązkowe spotkanie formacyjne całej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Jednocześnie zachęcamy do podjęcia decyzji o wstąpieniu nowych kandydatów do tej Formacji. Szczegóły w gablocie franciszkańskiej.

7. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 23 listopada, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Syna Bożego. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki św. Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.
W tym tygodniu patronujĄ nam:
17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; zostawszy wdową w wieku 20 lat oddała się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu; ostatnie lata spędziła w skrajnym ubóstwie, oddając się bez reszty chorym i biednym
18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica; jest nazywana polską Marią Goretti, gdyż tak jak ona zginęła, broniąc swojej godności i czystości
19 XI – bł. Salomea (†1268), zakonnica, córka Leszka Białego, która poślubiła węgierskiego księcia Kolomana, a po jego śmierci wstąpiła do klasztoru klarysek w Zawichoście koło Sandomierza
20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary

9. 22 listopada oddajemy cześć świętej Cecylii, rzymskiej męczennicy, patronce chórzystów, muzyków i organistów. Cieszmy się, że muzyka organowa i dobry śpiew rozbrzmiewają na chwałę Bogu w naszej świątyni. Zasługa to w dużej mierze organisty P. Wojciecha Chruściela, któremu z okazji Święta Patronalnego, składamy życzenia. Niech święta Cecylia wyprasza ducha radości i uwielbienia oraz łaskę głębokiego wniknięcia w tajemnicę liturgii. Dziękujemy za sumienną pracę i piękną grę na odnowionych organach. Swoją wdzięczność okażemy niedługo, kiedy odwiedzi nasze domy i dostarczy opłatki na Boże Narodzenie. Skorzystajmy z tej posługi i złóżmy Mu ofiarę. Przypominamy, że jest to ofiara nie za opłatki, tylko za pracę w kościele. Pan Organista będzie miał imienne, aktualne zaświadczenie z pieczątką parafii i podpisem Ks. Proboszcza.

10. W minionym tygodniu odeszła do Pana + Józefa Onak l. 89. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie……..

11. „Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy” (1 Tes 5,6). Niech Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo bł. Karoliny, Patronki naszej gotowości na przyjście Pana, towarzyszy nam w dalszej drodze życia i w dalszym pomnażaniu talentów otrzymanych od Pana.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione na pogrzebie i od uczestników pogrzebu:

17.11.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Tadeusz Wiśniowski od Ochotniczej Straży Pożarnej z Sufczyna
+Wanda Dziedzic od wnuka Kuby i prawnuka Filipka

18.11.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Wanda Onak od koleżanek i kolegów z pracy córki Anny
poza: +Stanisław Obal od Genowefy i Tadeusza Wardzała

19.11.2014r. (środa), o godz. 6.30: w parafii
+Kazimierz Kozioł od wnuczka Mateusza z Wojtkiem
poza: +Kazimierz Kozioł od sąsiadów Kozaków

20.11.2014r. (czwartek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Krystyna Knurowska od uczestników pogrzebu