XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 SIERPNIA 2014 r. 2014-08-30

Dziś przypada 22 niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00.

2. Jutro, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte będą:
- o godz. 8.00 dla Gimnazjum
- o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola,
Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami. Zapraszamy także Grono Pedagogiczne, Pracowników Szkół i Przedszkola na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Szkolnym.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na
comiesięczne spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania na Mszę św. Jest to pierwsze w tym roku spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne z Rodzicami. Obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy: pierwszy piątek miesiąca, modlić się będziemy za misje oraz składamy wtedy ofiary na misje.

Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:
- W środę od godz. 17.00 dla dzieci Szkoły Podstawowej
- W czwartek od godz. 17.00 dla Gimnazjum,
- W piątek dla młodzieży szkół średnich i starszych również od 17.00.
Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej. Zacznijcie go, kochani, z czystymi sercami, aby łaska Boża mogła łatwiej docierać do każdego zakątka waszych serc. W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. Siostry Służebniczki zapraszają na pierwsze, powakacyjne spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego we wtorek 2 września. Rozpoczęcie Mszą św. w Kościele o godz. 18.00 a następnie spotkanie formacyjne w Domu Sióstr. Serdecznie zapraszamy nowe osoby, zarówno pragnące czynnie pomagać jak i starszych, którzy będą wspierać dzieło swoją modlitwą.
7. W środę, 3 września o godz. 17.30 spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, pragnących uczestniczyć w katechezie a nie chodzące do przedszkola. Spotkanie będzie w Domu Katechetycznym

8. W sobotę, 6 września o godz. 10.30, w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej i Chórku. Obecność obowiązkowa. Jednocześnie zapraszamy nowe dzieci; do DSM-u dziewczynki od kl. III a do Chórku dzieci już od 5 roku życia.

Powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów będzie w piątek 5 IX po wieczornej Mszy Świętej w Domu Katechetycznym a w sobotę 6 września o godz. 9.00 dla wszystkich lektorów. Obecność obowiązkowa.

9. Odpust Ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będzie 14
września, dlatego jeszcze do Odpustu będzie porządek Mszy św. jak w niedziele
wakacyjne t. j. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc Siostrze
w przygotowaniu dekoracji na Odpust mieszkańców ulic: Węgrzyna, Woszczerowicza, Modrzejewskiej.

10. W przyszłą niedzielę I miesiąca będzie Msza święta o godz. 15.00 połączona z
udzielaniem Sakramentu Chrztu.

A od poniedziałku 7 września do piątku 12 września będą wieczorne Drogi
Krzyżowe o godz. 20.00 po Kalwarii Krzyskiej zakończone Apelem Jasnogórskim.

11. W tym tygodniu patronujĄ nam:
- 1 IX – św. Bronisława
- 3 IX – św. Grzegorz Wielki. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

12. Informujemy, że zajęcia w Domu Katechetycznym będą kontynuowane jak w poprzednim roku szkolny. Szczegółowa innformacja w osobnym ogłoszeniu na stronie internetowej Parafii.

13. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE:

„Tarnowska Szkoła - Centrum Edukacji SIGMA - zaprasza wszystkich zainteresowanych bezpłatną nauką do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Szkoły Policealnej na kierunki, m.in. BHP, informatyka, florystyka, administracja, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun w domu pomocy społecznej, agroturystyka. Zapisy w sekretariacie Szkoły w Tarnowie, ul. Mickiewicza 3, na przeciwko Teatru (nad Wartą). Szczegółowe informacje w gablocie oraz na stronie internetowej szkoły www.sigma.org.pl Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych.”