XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 CZERWCA 2014 ROK UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA 2014-06-29

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ci dwaj Apostołowie u początków historii Kościoła zdziałali bardzo wiele dla szerzenia się chrześcijaństwa na świecie. Piotr stał się głową kolegium apostolskiego i znakiem jedności uczniów Chrystusa. Paweł, dzięki dobremu wykształceniu i mądrości, przekazał naukę Ewangelii wielu narodom, stając się apostołem pogan. Dzięki ich wierze także my przynależymy do Kościoła i uznajemy Jezusa Chrystusa naszym Panem. Pamiętajmy dzisiaj o papieżu i módlmy się za niego, by bezpiecznie prowadził łódź Kościoła.

1. Dzisiaj Msze święte wg porządku wakacyjnego o godz. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza święta o godz. 18.00 połączona z Litanią do Serca Pana Jezusa. W czasie wakacji nie będzie Nieszporów.

2. We wtorek 1 lipca w Tuchowie rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej, który potrwa od 1 do 9 lipca pod hasłem: „Witaj Matko Syna Bożego!”. Program odpustu znajduje się na plakacie w przedsionku kościoła. Kustosz sanktuarium w Tuchowie serdecznie zaprasza wszystkich. Codziennie w sanktuarium, którym opiekują się redemptoryści będą Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i 18.30.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy św. wieczornej. Od środy jest przerwa w Nawiedzeniu Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy na czas wakacji do 10 września.

4. W piątek przypada I piątek miesiąca lipca. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W przyszłą niedzielę I miesiąca będzie Msza św. o godz. 15.00 połączona z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Dzieci do Chrztu prosimy zgłosić wcześniej w kancelarii parafialnej przynosząc odpowiednie dokumenty. Najlepiej po wieczornym nabożeństwie.

6. Rozpoczęły się wakacje. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy radosnego, udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Pamiętajmy o Niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.

7. W czasie wakacji korzystajmy z kancelarii parafialnej rano od 8.00 do 9.00 i po Mszach świętych wieczornych oprócz poniedziałku, piątku i soboty. Narzeczeni przyjmowani są jak do tej pory po wcześniejszym umówieniu terminu spotkania z Ks. Proboszczem.

8. „Miłość na śmierć, nie umiera” to hasło XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2014 r. Szczegóły w Biuletynie
9. Koło Radia Maryja przy parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie organizuje pielgrzymkę na Jasna Górę w dniu 13 lipca w niedzielę. Koszt przejazdu 45 zł. Wyjazd z placu obok kościoła Miłosierdzia Bożego o godz. 5.00 ul. Klikowska 21. Zapisy w zakrystii kościoła Miłosierdzia Bożego. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
10. Na czas wakacji nie będzie ukazywał się Biuletyn Niedzielny naszej parafii. Informacje o Mszach św. odprawianych poza parafią w czasie wakacji będą wywieszone w gablocie ogłoszeń.

11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Albina Kaziród l. 85. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

12. „Panie, chcę pójść za Tobą...”. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas na tej drodze ku Bogu. Nie chcemy oglądać się wstecz, ale chcemy iść i głosić królestwo Boże.
Na rozpoczynający się tydzień, miesiąc i wakacje, życzymy wszystkim Szczęść Boże.