AKT ODDANIA MATCE BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY 2014-06-22

W niedzielę, 1 czerwca parafia nasza dziękowała za sto lat obecności obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczystej Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż. W homilii biskup podkreślił, że Maryja w ikonie Nieustającej Pomocy, przedstawia się naszym oczom jako 'Wskazująca drogę", wskazująca na Jezusa - Drogę, Prawdę i Życie.

Biskup tarnowski mówił też, że wszystkim nam potrzeba uczyć się postawy wierności wyznawanym zasadom oraz wartościom, aby w imię krótkotrwałego zysku, czy też chwały oferowanej przez ten świat, nie stracić tego, co najcenniejsze - czystości i szlachetności serca; aby nie zagłuszyć własnego sumienia i swoją ambiwalentną postawą nie narażać na zgorszenie innych - zwłaszcza młode pokolenie, które poszukuje trwałych i przejrzystych wzorców.

Początek trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa w wielu miejscach na ziemi zaznaczył się mocną pogardą dla wartości moralnych. Ludzie coraz bardziej doświadczają poczucia bezsensu i pustki. Tak wiele osób nie jest w stanie myśleć i wybierać odpowiedzialnie. Tak wiele małżeństw i rodzin rozbija się o niedojrzałość i egoizm jednej lub obu stron. Te i inne cierpienia współczesnego człowieka sięgają swymi korzeniami ludzkiego serca, w którym następuje grzeszny wybór przeciwko Bogu i przeciwko miłości do drugiego człowieka - mówił bp Jeż.

Ks. Biskup zachęcał nas, byśmy starali się naśladować Maryję. Gdy stracicie orientację w życiu przychodźcie przed ten obraz - w nim zapisana jest droga i na nim wyznaczony kierunek, w którym wszyscy winniśmy podążać - apelował.

AKT ODDANIA MATCE BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Matko Nieustającej Pomocy! Oto dziś staje przed Tobą nasza wspólnota parafii Krzyskiej. Pragniemy całkowicie oddać się Tobie w macierzyńską niewole miłości. Oddajemy Ci po wszystkie czasy naszą wspólnotę Krzyską, nasze domy i wszystko co posiadamy. Oddajemy wszystkie osobiste, rodzinne i parafialne sprawy. Chcemy Matko Boga i nasza, na zawsze pozostać Twoja własnością. Przyjmij nas i oddaj Jezusowi Chrystusowi. Strzeż odtąd, prosimy Cię Matko świętości naszych rodzinnych ognisk. Nie pozwól, abyśmy znieważali je grzechem.
Pomóż nam wiernie wypełniać obowiązki płynące z sakramentu małżeństwa. Zachowaj dzieci od wszelkich nieszczęść. Spraw niech wyrastają na dobrych synów i wierne córki Kościoła i Ojczyzny. Okaz się im Matką w dniach prób i doświadczeń. Broń nasze domy rodzinne od wszelkiego zła. Pogłębiaj w nas wiarę w Boga i miłość wzajemną. Pogłębiaj życie chrześcijańskie, upraszaj nam szczęście i pokój. Matko Chrystusowa przyjmij to nasze odda­nie za Kościół święty w ojczyźnie naszej i na ca­łym świecie, za Jego wolność i rozwój, a szcze­gólnie za świętość rodzin. Racz posługiwać się nami, aby wszystkie rodziny nasze należały do Ciebie, a przez Ciebie do Twego Syna. Amen.