III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 4 MAJA 2014 r. 2014-05-04

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, kiedy to Bóg „będzie sądził świat sprawiedliwie” (Ps 98,9), buduje się i umacnia szczególnie wtedy kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy zatem z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni: ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoim ciałem i napoić swoją świętą krwią, i ołtarzem słowa Bożego, z którego otrzymamy Dobrą Nowinę o zbawieniu. Pamiętajmy też, że każdy, kto wiernie karmi się ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne. Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. będzie wspólna Adoracja. Abyśmy z czystym sercem mogli słuchać słowa Bożego i złożyć tę Najświętszą Ofiarę, przeprośmy Boga za nasze grzechy i zaniedbania.


1. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem
Sakramentu Chrztu św. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 na które serdecznie zapraszamy.

2. Rektorat Seminarium Duchownego w Tarnowie informuje: Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, CZUB Sławomir, ur. 19 lipca 1989 r. w Tarnowie, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 24 maja 2014 r.
Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza.
Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.

3. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz. 18.00 oprócz niedziel i świąt. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej czy też w domu przed Jej obrazem.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym a po niej Msza św. w intencji rodzin, które w tym tygodniu przyjmowały obraz Nawiedzenia po której kolejne Rodziny przyjmą Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz
Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 18.00, którą zakończą Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego i nabożeństwo majowe a po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń z podaniem godzin Adoracji.
Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 20.00 na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Ożywmy uczestnictwo w Drodze Krzyżowej w II piątki miesiąca.

6. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. na cmentarzu. Po niej nabożeństwo
Majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i prosimy o robienie porządków przy grobach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy za kulturę zachowania porządku na cmentarzu. Jak zawsze przy takich nabożeństwach złożymy ofiary na potrzeby cmentarne.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Diecezji Niedzielę Kapłańską, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Składka na tacę będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

8. Również przyszłą niedzielę 11 maja dzieci klas II przeżyją I Komunię Świętą z udziałem Rodziców i Chrzestnych. W związku z tym kilka informacji:
We wtorek, środę i w czwartek będą spotkania klas II połączone o godz. 16.00.
W sobotę o godz. 9.00 będzie I Spowiedź dzieci klas II, ich Rodziców i Chrzestnych.
W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15 gdzie otrzymają błogosławieństwo swoich Rodziców i zostaną uroczyście wprowadzone do kościoła by o godz. 10.30 rozpoczęła się Msza święta Pierwszo komunijna. Bardzo prosimy aby na tę Mszę św. przyszli Rodzice, Chrzestni, Rodziny i Goście Komunijni. Pozostałych prosimy aby skorzystali z Mszy świętych o innej porze. Msze święte będą o godz. 7.00, 9.00, 10. 30, 12.15 i 18.00.

9. W tym tygodniu we wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba a w czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

10. Miło nam poinformować, że nasi parafianie podjęli decyzję, że co niedzielę o godz. 15.00 będą odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy figurze Serca Pana Jezusa przy ulicy Nowodąbrowskiej. Zachęcamy do jej realizacji.

11. Spotkanie liturgiczne dla klas II gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania będzie we czwartek o godzinie 18.00 (nabożeństwo majowe i msza św.) Po mszy świętej omówienie spraw organizacyjnych związanych ze zbliżającym się egzaminem i zebranie indeksów.

12. Pozostańmy wszyscy na wspólną krótką Adorację Najświętszego Sakramentu. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

05.05.2014r. (poniedziałek), o godz. 6.30: w parafii
+Weronika Kołpa od sąsiadów Janiny i Wiesława Ejgierd
+Stanisław Kaczmarczyk od rodziny Pawłowiczów z ul. Nowodąbrowskiej
poza: +Stanisław Kaczmarczyk od uczestników pogrzebu
06.05.2014r. (wtorek), o godz. 6.30: w parafii
+Krystyna Knurowska od Teresy i Adama Bochenek
+Bartłomiej Graniczkowski od braci Tomasza i Michała
+Krystyna Osmola od brata Włodzimierza z żoną i dziećmi
poza: +Krystyna Osmola od rodziny z Koszyc
07.05.2014r. (środa), poza parafią: o godz. 6.30
+Bożena Stepek od uczestników pogrzebu

08.05.2014r. (czwartek), poza parafią: o godz. 6.30
+Kazimierz Zdziebko od uczestników pogrzebu
09.05.2014r. (piątek), o godz. 7.00: w parafii
+Aniela Tabor od rodziny Taborów z Suchoręcza
poza: +Aniela Tabor od rodziny Taborów z Suchoręcza<< wstecz
© Parafia p.w. Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnowie