UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 11 CZERWCA 2006 ROK 2006-06-10

Dziś Kościół obchodzi uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Jest to jedna z najgłębszych tajemnic naszej wiary. Nie wiemy jak to możliwe, ale wierzymy, że Bóg jest Jeden w trzech Osobach. Tę naszą wiarę wyznajemy często, a szczególnie wtedy, gdy czynimy na sobie znak krzyża. Prośmy dziś Boga podczas tej Mszy Świętej, byśmy nie tylko wierzyli w Trójcę Przenajświętszą, ale byśmy naśladowali w codziennym życiu Jej jedność i harmonię działania. Prosimy także, aby nie brakło nam nigdy wrażliwości na znak krzyża, który codziennie czynimy na sobie w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Przypominamy o dzisiejszych ofiarach przed kościołem na pomoc ofiarom tragicznego trzęsienia ziemi mieszkańcom wyspy Jawa w Indonezji, zgodnie z wcześniejszą informacją.

1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa na które serdecznie zapraszamy. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie po wieczornych Mszach Świętych, podobnie w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Jutro w naszej parafii będą miały miejsce dwa ważne wydarzenia: I. To egzamin klas II Gimnazjum przed Sakramentem Bierzmowania, który rozpocznie się już od godz. 13.00 dla klasy II c, od 14.00 dla II d, od 15.00 dla II a, od 16.00 dla II b. Prosimy o obecność wszystkich Rodziców na egzaminie. II. To na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Biskup Stanisław Budzik udzieli błogosławieństwa nowym lektorom z całego naszego dekanatu Tarnów- Północ. Prosimy o obecność także Rodziców nowych lektorów.

4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwane Bożym Ciałem. Wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek w Procesji Eucharystycznej. Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej Hostii błogosławi naszej Ojczyźnie, naszej parafii i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym codziennym życiu. Jesteśmy Ludem Bożym, który jest nieustannie w drodze na spotkanie z Bogiem w wieczności.

5. Porządek nabożeństw w Boże Ciało: o godz. 7.00 Prymaria, Uroczysta Msza święta o godz. 9.00 na placu przy ul. Ks. Kmiecika od strony stacji benzynowej a po Niej Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa tegorocznej Procesji jak było już zapowiadane wcześniej, będzie przebiegała ulicami: Ks. Kmiecika i Krzyską. Procesja zakończy się w kościele. Prosimy o włączenie się wszystkich parafian mieszkających w tej części parafii do przygotowania czterech ołtarzy na trasie na procesji oraz przystrojenie trasy procesji i domów wzdłuż trasy procesji. Pamiętajmy o porządku przy posesjach na całej trasie, o wykoszeniu traw. Dziękujemy za włożony już trud w przygotowanie tej Uroczystości. Kto nie będzie mógł być na Mszy św. o godz. 11.00 niech włączy się do procesji na trasie a wcześniej czy później uczestniczy we Mszy św.

6. O godz. 12.00 będzie Msza święta. Po południu w Boże Ciało procesja dookoła kościoła będzie po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. O godz. 18.00 będzie Msza św. wieczorna.

7. Bardzo serdecznie prosimy o przychodzenie nie tylko w Boże Ciało ale i przez całą Oktawę Bożego Ciała z małymi dziećmi do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci pierwszokomunijne niech przychodzą w strojach komunijnych. Prosimy o przygotowanie i noszenie feretronów, sztandarów. Niosący feretrony by ubrali się jednakowo. Udział Służby Maryjnej a szczególnie Służby Ołtarza: Ministrantów i Lektorów niech będzie sumienny.

8. Nabożeństwa Oktawy Bożego Ciała będą rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. W niedzielę Msza święta z procesją będzie o godz. 10.30 i wieczorem po nabożeństwie o godz. 17.30.

9. Przeżywając Uroczystość Bożego Ciała i Oktawy pamiętajmy o słowach Ojca świętego
Jana Pawła II: „Ziemio Polska! Ziemio Ojczysta! Zjednocz się przy Chrystusowej Eucharystii, w której krwawa Ofiara Chrystusa ponawia się wciąż i na nowo urzeczywistnia pod postacią Najświętszego Sakramentu Wiary!”.

10. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II o rychłą Jego beatyfikację i kanonizację o godz. 20.00. Łączmy się we wspólnej modlitwie o którą prosił podczas pielgrzymki Ojciec święty Benedykt XVI godz. 20.00. Modlić się będziemy o rychłą beatyfikację.

11. Ks. Tadeusz składa serdeczne podziękowanie za okazane Mu współczucie po śmierci swojego Taty a szczególnie za liczny udział w pogrzebie w rodzinnej parafii Nockowa k. Sędziszowa. Ks. Tadeuszowi składamy nasze wyrazy współczucia chrześcijańskiego a duszę + Stanisława Wszołka polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie...

12. Przypominamy o zaproszeniu na Pielgrzymkę Rodzin do Starego Sącza w przyszłą niedzielę 18 czerwca. Będzie to rocznicowe spotkanie przy „papieskim ołtarzu” i wielka modlitwa o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie Metropolita Krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Są jeszcze miejsca na wyjazd autobusem. Koszt pielgrzymki 15 zł. od osoby. Zapisy w zakrystii.

Niech Bóg w Trójcy Jedyny umacnia nas swoim błogosławieństwem abyśmy wiernie świadczyli o Chrystusie, ukrytym w Najświętszym Sakramencie nie tylko w czasie procesji eucharystycznej, ale również w codziennym życiu. Na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.