V NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 LUTY 2014 r. 2014-02-09

Przyprowadziła nas dzisiaj do świątyni wiara w Syna Bożego, która jest nie tylko hasłem obecnego roku duszpasterskiego, ale również darem i zadaniem otrzymanym od Ojca w akcie stworzenia, a potwierdzonym przez całą Trójcę Przenajświętszą w sakramencie chrztu świętego. Prośmy więc wraz z apostołami o umocnienie naszej wiary. Dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii a przed kościołem są zbierane ofiary na ogrzewanie. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę.
1. Dzisiaj Msze św. jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. We wtorek Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 17.00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! Spowiedź będzie od godz. 16.30.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Mszą św. o godz. 17. 00. Prosimy o obecność Rodzin, które przyjmowały Obraz, bo w Ich intencji jest odprawiana Msza święta. Przypominamy o pisaniu kartek na Nowennę i przekazywaniu informacji gdzie znajduje się Obraz na danej ulicy.

4. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o 7.00 Msza święta a po Niej rozpocznie się Adoracja, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Adoracja potrwa do godz. 16.45 o tej godzinie Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O 17.00 Msza święta a po Niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 40 Godzinne Nabożeństwo. Adoracja będzie według następującego porządku. Adoracja dla dzieci będzie zaraz po Mszy św. o godz. 10.30 do Mszy św. o godz. 12.00. Po południu od godz. 15.00 adorują Matki, Niewiasty, od 16.00 Ojcowie od 17.00 Młodzież i gimnazjum kl. I i II. Wieczorna Msza Święta o godz. 18.00.

Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie a przed kościołem będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów remontu domu Sióstr.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe, obfitych łask Bożych oraz opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. Informujemy, że spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej będzie 14 lutego w piątek po wieczornym nabożeństwie o godz. 18.00 w Sali Domu Katechetycznego. Biuro pielgrzymkowe prosi wszystkich zgłoszonych do wzięcia udziału w tym spotkaniu na którym będą omawiane wszelkie szczegóły pielgrzymki i potrzebne formalności związane z kosztami. Obecność obowiązkowa.

8. Informujemy, że Młodzież klas III Gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania 10 marca 2014 r. w naszej parafii. Szczegóły podaje Ks. Mirosław.

9. Cała niedziela jest dniem świętym, dniem Pańskim. Eucharystia zajęła nam jedynie część dnia. Przeżyjmy dalsze godziny tego dnia tak, jak przystało na ludzi wierzących, a wtedy nasze życie będzie świadectwem o Bogu. Wszystkim na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

Kurs fotografowania i filmowania w czasie liturgii
Termin kursu: 13 (czwartek) i 27 (czwartek) marca 2014 r. (Dwa obowiązkowe spotkania!). Rozpoczęcie w kościele Księży Filipinów w Tarnowie o godz. 9.00, później wykłady do godz. 13.30.
Zgłoszenia należy kierować do 8 marca br. na adres: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, tel. 14 631 73 80.
Kandydaci przybywając na pierwsze spotkanie doręczają:
pisemne skierowanie od Ks. Proboszcza;
dwie fotografie (3 cm x 4 cm);
opłatę za kurs - 100 złotych.

Serwis NaszeMiasto.pl organizuje plebiscyt na „Najpiękniejszą świątynię w Tarnowie". Głosowanie trwa do 24 lutego do północy. Zachęcamy do głosowania nasz kościół. Głosować można pod poniższym linkiem:

Najpiękniejsza świątynia w Tarnowie [GŁOSOWANIE]

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

10.02.2014r. (poniedziałek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Jan Woźny od sąsiadów rodziny Łąckich i Alicji Romanek
+Jan Woźny od uczestników pogrzebu

11.02.2014r. (wtorek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Krzysztof Trela od uczestników pogrzebu

12.02.2014r. (środa), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Helena Jarek od Danuty i Zbigniewa Krzemińskich z dziećmi
+Helena Jarek od uczestników pogrzebu

13.02.2014r. (czwartek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30: