IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 LUTY 2014 ROK ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO 2014-02-02

Maryja i Józef, wypełniając przepisy prawa, ofiarowują w świątyni swojego Syna Bogu. W naszej tradycji święto to przeniknięte jest duchem Maryjnym i nosi nazwę święta Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcona gromnica symbolizuje Chrystusa, nazwanego przez Symeona „światłem na oświecenie pogan”. Dziś też przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który wprowadził w 1997 roku bł. Jan Paweł II, czyli dziś szczególnie wspieramy modlitwą siostry zakonne – czynne i klauzurowe – mnichów, zakonników, a także wszystkie osoby służące Panu Bogu w instytutach świeckich oraz w indywidualnych formach życia konsekrowanego – dziewice, wdowy i pustelników. Będziemy ich polecać Chrystusowi podczas adoracji wpraszając potrzebne dla nich łaski.

1. Dzisiejsze święto Ofiarowania Pańskiego przenosi nas ponownie w klimat Narodzenia Pańskiego. Mamy okazję raz jeszcze spotkać się z naszym Zbawicielem, który przychodzi w postaci Dziecka, aby wybawić nas od panowania grzechu i zła. Dzisiejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Uroczyste poświęcenie Gromnic będzie podczas Mszy św. o godz. 9.00, która jest ofiarowana za wszystkie Matki naszej parafii. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Chrztu. O godz. 18.00 wieczorna Msza święta.

2. W środę pamiętajmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która
będzie po wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy do liczniejszego udziału we Mszy świętej i w Nowennie, która przygotowuje nas do uroczystego Jubileuszu 100 lecia obecności Obrazu w naszej parafii.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź przed I piątkiem będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy wszystkie Matki należące do Róż o udział w tym spotkaniu.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia a przed kościołem będzie zbiórka ofiar na pokrycie kosztów ogrzewania. Jest to pierwsza zbiórka w tym sezonie grzewczym. Kościół jest ogrzewany od początku listopada i do tej pory w tym sezonie grzewczym nie było możliwości przeprowadzenia zbiórki na ten cel bo były na inne cele. Za każdą ofiarę dziękujemy. Bóg zapłać.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin. Szczególne życzenia składamy naszej Siostrze Jordanie. Życzymy wielu łask Bożych od Chrystusa Cierpiącego wypraszanych przez Matkę Bożą Nieustającej Pomocy i wstawiennictwa przed Bogiem błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże.
W tym tygodniu patronują nam:
5 II – św. Agata, dziewica i męczennica, szczególna patronka Sycylii we Włoszech; ze względu na swoje męczeństwo, podczas którego odcięto jej piersi, może też być wzywana jako wspomożycielka kobiet karmiących i tych, które zmagają się z chorobami piersi
6 II – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy japońscy z XVI wieku

6. Bierzmowanie dla Młodzieży klas III Gimnazjum będzie 10 marca 2014 r. o godz. 18.00 w naszej parafii przeprowadzone przez nowego Ks. Biskupa Pomocniczego dra Jana Piotrowskiego. Szczegóły będzie podawał Ks. Mirosław uczący Gimnazjum.

7. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy bardzo licznie ubierali nasz kościół na Boże Narodzenie a teraz prosimy aby przyszli z pomocą jutro od godz. 8.00 aby rozebrać dekoracje bożonarodzeniowe i szopkę. Bóg zapłać.

8. Informujemy, że spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej będzie 14 lutego w piątek po wieczornym nabożeństwie o godz. 18.00 w Sali Domu Katechetycznego. Biuro pielgrzymkowe prosi wszystkich zgłoszonych do wzięcia udziału w tym spotkaniu na którym będą omawiane wszelkie szczegóły pielgrzymki i potrzebne formalności związane z kosztami. Obecność obowiązkowa.

9. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + Józefa Jarek l. 86, była sprzątaczka w naszym kościele i + Wanda Sasak l. 85. Rodzinom składamy wyrazy współczucia a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

10. Dzisiejsza liturgia Mszy Świętej dobiega końca. Za chwilę po wspólnej Adoracji wrócimy do domów. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

03.02.2014r. (poniedziałek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Weronika Kołpa od uczestników pogrzebu

04.02.2014r. (wtorek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Marcin Wojtas od uczestników pogrzebu

05.02.2014r. (środa), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Józefa Ozga od uczestników pogrzebu

06.02.2014r. (czwartek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Bożena Stepek od uczestników pogrzebu

07.02.2014r. (piątek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+ Kazimierz Zdziebko od uczestników pogrzebu

08.02.2014r. (sobota), poza parafią, ogł. o godz. 6.30: