NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 12 STYCZNIA 2014 r. 2014-01-11

Dziś nasze oczy kierują się nie tylko na ołtarz, ale również na naszą parafialną chrzcielnicę. Wspominając chrzest Chrystusowy, popatrzmy na miejsce, gdzie ochrzczono tak wiele naszych barci i sióstr. Niech dzisiejszy dzień przypomni nam, jak wielki dar łaski otrzymuje człowiek na chrzcie świętym. Przecież to chrzest jest bramą, przez którą możemy wejść tu, aby dziś złożyć wraz z Chrystusem Najświętszą Ofiarę. Składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą życzliwą ofiarę na ten cel.

1. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

3. W środę nie zapomnijmy o Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00, która będzie odprawiona w intencji Rodzin, które przyjmowały Obraz. Po zakończeniu nowenny Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy podejmują kolejne Rodziny.

4. W Uroczystość Trzech Króli Kolędnicy Misyjni zakończyli w naszej parafii
kolędowanie i przynieśli na dary ofiarne złożone przez parafian ofiary w kwocie 4 466. 50 zł. Kolędowało 15 grup kolędników misyjnych, w których zaangażowało się ok. 90 dzieci a także dorośli jako opiekunowie poszczególnych grup. Dziękujemy za ofiary, które zostały przekazane na cele misyjne. Miło nam poinformować, ze na stronie internetowej naszej parafii są zdjęcia Kolędników Misyjnych z Uroczystości Trzech Króli.

5. W sobotę, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Niech nie pozostanie nam obojętne pragnienie Pana Jezusa, który podczas Ostatniej Wieczerzy modlił się o jedność swojego Kościoła, świadomy podziałów, jakie mogły nastąpić.
A wcześniej, bo w piątek, 17 stycznia, dzień przed rozpoczęciem Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan będziemy przeżywać Dzień Judaizmu.
Zaś po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, 26 stycznia, będziemy obchodzić Dzień Islamu. Nie zapominajmy, że zarówno chrześcijaństwo, jak i judaizm, i islam wyznają wiarę w jednego Boga i wywodzą swoje pochodzenie od Abrahama, ojca naszej wiary, jak określa go autor Listu do Hebrajczyków.
6. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby bieżące parafii. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary przed kościołem na pokrycie kosztów REMONTU DOMU SIÓSTR. Bóg zapłać za każda życzliwa ofiarę.

7. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Prosimy o zabranie Biuletynu Niedzielnego w którym jest porządek kolędy i informacja o Mszach świętych zamówionych podczas pogrzebu.

8. W przyszłą niedzielę będą Jasełka w wykonaniu dzieci po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy serdecznie.

9. Na terenie naszej parafii kontynuujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Porządek Kolędy w osobnej wiadomości.

10. W tym tygodniu patronujE nam: 17 I – św. Antoni, opat, pierwszy pustelnik, który po śmierci rodziców rozdał swój majątek ubogim, a sam udał się na pustynię, by poświęcić się modlitwie i postom. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

11. W czwartek 16 stycznia obowiązkowe spotkanie formacyjne Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich po wieczornej Mszy świętej a w niedzielę 19 stycznia o godz. 10.30 Nowenna do Bł. Anieli Salawa.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Władysława Pichulska l. 58. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie….

13. Eucharystię kończy błogosławieństwo w imię Trójcy Przenajświętszej. Wyraża ono prawdę o tym, jak bogaty w wewnętrzną miłość jest nasz Bóg. Dziś w szczególny sposób, przez wspomnienie naszego chrztu, to wewnętrzne życie Boga stało się naszym udziałem. Jesteśmy tego świadomi i mamy być tego świadkami. Niech ta sama miłość, która od wieków płonie w Bogu, zapłonie w naszych rodzinach, sąsiedztwach i miejscach pracy.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

13.01.2014r. (poniedziałek), godz. 6.30: (w parafii):
+Józefa (ona) Ozga od rodziny Bogaczów
+Helena Jarek od brata Tadeusza z rodziną
poza: +Helena Jarek od uczestników pogrzebu

14.01.2014r. (wtorek), poza parafią, ogł. o godz. 6.30:
+Marek Marszałek od uczestników pogrzebu

15.01.2014r. (środa), godz. 6.30: (w parafii):
+Bożena Stepek od Dyrekcji, nauczycieli i pracowników Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Tarnowie
poza: +Bożena Stepek od uczestników pogrzebu

16.01.2014r. (czwartek), godz. 6.30: (w parafii):
+Aniela Tabor od chrześnicy Władysławy Rój z rodziną