VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 MAJA 2006 ROK 2006-05-21

Jak niegdyś Apostołowie w Wieczerniku, tak i my, zgromadzeni na niedzielnej Uczcie Baranka, wielbimy Boga za bezgraniczną miłość, którą okazał człowiekowi przez życie, śmierć i zmartwychwstanie swojego Syna, Jezusa Chrystusa. Wsłuchajmy się uważnie w dzisiejsze ewangeliczne przesłanie, które uzmysławia nam szczególną rolę miłości w autentycznym kształtowaniu siebie jako ucznia Chrystusa.
Przypominamy, że dzisiejsza składka na tacę jest przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

1. Po południu o godz. 17.30 nabożeństwo majowe na które serdecznie zapraszamy.
2. Dzieci klas III przeżywają I rocznicę I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 10.30.
Będą one przychodzić w strojach komunijnych przez cały tydzień na godz. 18.00. Prosimy Rodziców o przychodzenie z dziećmi na te nabożeństwa.

2. W poniedziałek, wtorek i w środę przypadają Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem Pańskim, podczas których w sposób szczególny modlić się będziemy o dobre urodzaje oraz w intencji ludzi głodujących, oraz o pokój na świecie. Tradycyjnie jeśli pozwoli
pogoda udamy się w procesji z feretronami i sztandarami do Figury Matki Bożej za szkołą. Zachęcamy do licznego udziału w tych błagalnych procesjach o godz. 18.00.
Tak bardzo nam wszystkim potrzeba łaski Bożej i Bożego błogosławieństwa, które możemy wypraszać podczas tych błagalnych nabożeństw. Niech nie zanika tak piękna tradycja Dni Krzyżowych i modlitw o urodzaje, by nie zabrakło nam chleba. Prosimy o obecność dzieci i młodzieży a także kogoś z domu. W drodze powrotnej będzie śpiewana Litania do Matki Bożej. Po procesji będzie Msza Święta.

3. W piątek rozpocznie się Nowenna do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha. Będzie ona zawsze wieczorem w czasie nabożeństwa majowego.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 20.00. Nie ustawajmy w modlitwie o beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II i przychodźmy jak najliczniej na wspólną modlitwę.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 będzie nabożeństwo stanowe i zmiana Tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. Młodzież klas II Gimnazjum nr 6 imienia Jana Pawła II będzie miała egzamin przed Sakramentem Bierzmowania 12 czerwca. Wcześniej będzie przygotowanie do egzaminu. Terminy poda uczący Katecheta Ks. Tadeusz. Prosimy aby młodzież sumiennie przygotowała się do niego. Egzamin będzie z Rodzicami.

7. Przypominamy dzieciom klas II i ich Rodzicom o pielgrzymce do Tuchowa w środę. Msza święta będzie tam o godz. 17.00 a wcześniej wprowadzenie dzieci. Prosimy aby dzieci były już przed klasztorem o godz. 16.45.

8. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan przywołał już do siebie. Ze względu na pielgrzymkę Ojca Świętego do naszej Ojczyzny specjalny program będzie dopiero we wtorek 30 maja o godz. 18.00.

9. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy i do Lichenia w dniach 6 do 8 czerwca. Tych którzy zdecydowali się uczestniczyć w pielgrzymce prosimy o dokonanie zapisu i wpłaty bo musimy potwierdzić noclegi w Licheniu. Są jeszcze wolne miejsca.

10. W zakrystii są do odebrania bilety na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w Krakowie zarówno dla młodzieży jak i dla starszych. Kto może niech skorzysta z okazji bezpośredniego spotkania się z Ojcem Świętym, a kto nie może niech korzysta z programów telewizyjnych śledząc pielgrzymkę do naszej Ojczyzny Piotra naszych czasów już w czwartek od przylotu na lotnisko w Warszawie do pożegnania w niedzielę na lotnisku w Krakowie.

11. Na czas pielgrzymki starajmy się udekorować nasze domy flagami papieskimi i narodowymi a także okna naszych domów plakatami Ojca św. Benedykta XVI, które można nabyć dziś przed kościołem. Szczegółowe informacje na temat pielgrzymki były podane w ubiegłą niedzielę i są w gablocie ogłoszeń. Zapoznajmy się z nimi.

12. Chrystus chce nas dziś szczególnie uzdolnić do miłowania, kiedy w Ewangelii przypomina nam słowa: „Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać przykazania, będziecie trwać w miłości mojej. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna”. Zapamiętajmy te słowa i kierujmy się nimi w naszej codzienności. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w kroczeniu drogą przykazań stojących na straży miłości. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.