I NIEDZIELA ADWENTU – 1 XII 2013 r. 2013-12-01

Rozpoczynamy w imię Boże czas Adwentu. Mamy czuwać i być gotowymi na przyjście Pana. To adwentowe oczekiwanie ma podwójny charakter. Mamy się przygotować na spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Jego narodzenia, a także na chwilę Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Wyrazem naszego przygotowania jest chęć podjęcia przemiany naszych serc. Niech udział w niedzielnej Eucharystii zmobilizuje nas do zmiany w naszym życiu i zwrócenia się ku Chrystusowi, który jest blisko, o co będziemy prosić podczas dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. Po południu o godz. 15.00 Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu a o godz. 18.00 wieczorna Msza św. połączona z Nieszporami.

2. Szczególnym wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku Jej czci odprawiana jest Msza św. zwana Roraty. W tegorocznych rozważaniach przypomnimy świętych i błogosławionych, którzy pomagali biednym, zaczynając od starożytnego św. Wawrzyńca na współczesnych kończąc. Hasłem będzie tytuł „ uBoga droga”. Skarby niebieskie. Tyle masz ile dasz. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. Przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Prosimy, aby dzieci przychodziły z lampionami. Mogą je nabyć w Caritas.
Dzieci, które będą przychodziły codziennie na Roraty będą losowały figurki Matki Bożej Niepokalanej na jedną dobę. Dlatego niech przynoszą małe karteczki ze swoim imieniem, nazwiskiem, klasą do której chodzą i dobre uczynki. Także zachęcamy przedszkolaków. Karteczki będą zbierane przed Roratami a losowanie będzie po skończonych Roratach każdego dnia. Na zakończenie Rorat, dzieci, które będą przynajmniej 15 razy, rozlosują nagrody w Wigilię rano.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z Roratami. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich szczególnie te Rodziny, które przyjmowały Obraz Matki Bożej. Jeden obraz wędruje od ul. Fałata z przyległymi, drugi końcówka ul. Krzyskiej z ul. Spokojną a później ul. Ks. Kmiecika i Krzyska.

3. W czwartek zapraszamy Młodzież klas III Gimnazjum na comiesięczne spotkanie modlitewne przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o udział również Rodziców. Po nabożeństwie sprawdzenie obecności.

4. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wotywa o Sercu Pana Jezusa rano o godz. 6.30. Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Prosimy dzieci szkoły podstawowej o korzystanie ze spowiedzi we środę, młodzież Gimnazjum w czwartek a pozostali w piątek. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. prosimy zgłosić ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. Pamiętajmy o ofiarach na tacę w tym dniu na Misje.

5. Tego dnia przypada tradycyjne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, który zasłynął szczególną miłością do potrzebujących. Przynajmniej w tym przedświątecznym czasie spróbujmy go naśladować w trosce o potrzebujących. Informujemy, że w tym dniu przyjdzie św. Mikołaj do Dziewczęcej Służby Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza po Roratach.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą jak w każdą niedzielę.
Składka na tacę jak dotychczas przeznaczona będzie dla Sióstr na ich potrzeby utrzymania domu. Będzie to dla nich dodatkowe wynagrodzenie za pracę jak to otrzymuje pan Organista roznosząc opłatki. Podejdźmy do tych ofiar bardzo życzliwie i złóżmy odpowiednią ofiarę.
Będą też zbierane przed kościołem ofiary na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie jak zawsze w II Niedzielę Adwentu. Bóg zapłać za te ofiary.

7. Również w przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Prosimy Matki o sumienną obecność na zmianie.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki Ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego. Życzenia kierujemy pod adresem Siostry Przełożonej Albiny – Barbary. Życzymy Jej tak potrzebnego zdrowia, łaski Bożej na każdy dzień życia, wspaniałych pomysłów na dekoracje nie tylko kwiatowe, wspomagających fundatorów do realizacji pomysłów i radości z wykonywanej pracy i życia zakonnego. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże na dalszą.

9. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Najniższa ofiara wynosi 5 zł. Dochód ze świec w całej diecezji przeznaczony jest na dożywianie dzieci. Prosimy, aby nabywanie świec nie odkładać na dni tuż przed świętami, gdyż może ich zabraknąć w biurze Caritasu w Tarnowie. Od tego tygodnia będzie wystawiony kosz przed figurą św. Antoniego, w którym będzie można składać dary w produktach spożywczych dla biednych z naszej parafii. Postarajmy się pomóc w miarę możliwości potrzebującym do 13 XII. Można też złożyć ofiarę do skarbony na ten cel.

10. Trwa Rok bł. Edmunda Bojanowskiego. Z tej racji Rodzina Błogosławionego Edmunda przy współpracy Caritasu organizują akcję „Edmundowa świąteczna paczka”. Obok figury św. Antoniego w kościele, stoi choinka, na której, na zawieszonych bombkach, wypisane są potrzeby konkretnych rodzina naszej parafii. Osoby, pragnące podzielić się z nimi w tym świątecznym czasie, mogą zerwać sobie taką bombkę. Zakupione rzeczy należy podpisać numerem zamieszczonym na bombce i przynieść do kościoła do dnia 13 grudnia i zostawić pod choinką.

11. DSM i Chórek dzisiaj oraz przed Roratami w ciągu tygodnia prowadzi sprzedaż wykonanych przez siebie ozdób choinkowych. Zakupienie ich jest wyrażeniem dzieciom wdzięczności za zaangażowanie na rzecz parafii. Bóg zapłać.
12. Na dobre przeżycie tegorocznego Adwentu wypraszajmy Boże błogosławieństwo, pozostając na wspólną Adorację. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.