XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 LISTOPADA 2013 r. UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 2013-11-23

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W następną niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Popatrzmy na minione dni, tygodnie i miesiące naszego życia i niech każdy z nas u początku tej Najświętszej Ofiary, w chwili ciszy, spróbuje odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy swoim życiem potwierdzam prawdę, że Jezus Chrystus jest rzeczywiście moim jedynym Panem? Przypominamy, że przed kościołem są zbierane ofiary na pomoc poszkodowanym na Filipinach. Bóg zapłać

1. Po południu o godz. 17.30 będzie Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W tygodniu Różaniec połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i
czwartek po Mszy świętej wieczornej. Prosimy o liczniejszą obecność na Nim by wspólnie modlić się za naszych zmarłych. Są to ostatnie dni modlitwy różańcowej połączonej z wypominkami w tym roku.

3. W środę zapraszamy jak zwykle na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej
Nieustającej Pomocy po Mszy świętej wieczornej. Szczególnie zapraszamy rodziny, które przeżywały Nawiedzenie Matki Bożej.

4. W czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji Ks. Proboszcza z okazji Jego Imienin prosząc o błogosławieństwo Boże w trudnej i odpowiedzialnej pracy proboszcza.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent. Czas przygotować się do tego okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. W Adwencie w dni powszednie Roraty będą o godz.17.00 Zapraszamy już dziś do udziału w Roratach przynamniej po jednej osobie z każdej rodziny. Dzieci będą świecić lampiony roratnie.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin. Szczególne życzenia kierujemy pod adresem naszej siostry katechetki Katarzyny. Życzymy dobrego zdrowia, ludzkiej życzliwości, łask płynących z Chrystusowego Krzyża i nieustannej opieki Matki Najświętszej. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże na dalsze życie zakonne i katechetyczne.

7. W sobotę, 30 listopada – świętego Andrzeja Apostoła, brata świętego Piotra. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za + Ks. Prałata Andrzeja Kmiecika.

8. Trwa jeszcze miesiąc listopad w którym częściej przychodzimy na cmentarz by pomodlić się za zmarłych a także przy okazji zrobić porządki przy grobach jeszcze przed zima. Bardzo serdecznie prosimy o składanie śmieci, pozostałości po lampionach czy kwiatach do pojemników na to przeznaczonych. Znajdują się one przy bramie północnej w jednym miejscu bo nie ma możliwości w innych by były dostępne dla firmy wywozowej. Liczymy na zrozumienie i pełna kulturę w zachowaniu czystości na cmentarzu. Prosimy także o tym pamiętać w ciągu roku. Bóg zapłać za dotychczasową troskę o czystość na cmentarzu.

Informujemy też, że zmieniła się forma wywozu śmieci z cmentarza. Nie można jak do tej pory wywozić śmieci systemem gospodarczym bo cmentarz podlega jak wszyscy mieszkańcy przepisom ustawy śmieciowej. Obecnie za wywóz śmieci z cmentarza płacimy miesięcznie do Urzędu Miasta 1 632 złotych, i tyle musimy płacić na bieżąco, co daje roczną kwotę 19 560 złotych.

9. Od ubiegłej soboty nasza parafia wzbogaciła się o nowych dziesięciu lektorów. Są nimi: Borszowski Dawid, Borszowski Gabriel, Breński Bartłomiej, Cetnar Patryk, Dusza Dominik, Olszówka Przemysław, Pinas Filip, Szarek Szymon, Ślusarczyk Dominik, Wójcik Marcin. Gratulujemy Rodzicom tych chłopców a także nowym lektorom i życzymy Im godnego posługiwania Słowu Bożemu zawsze przygotowanego i odpowiedzialnego służąc w wyznaczonym terminie.

10. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 oraz 10.30 i przed 12.00- dzieci z DSM-u i Chórku będą sprzedawać wykonane przez siebie ozdoby choinkowe oraz kartki świąteczne. Niech dokonany przez nas zakup będzie wynagrodzeniem za ich zaangażowanie w parafii. Pieniądze w ten sposób zebrane zostaną przeznaczone na opłacenie autokaru wiosennej wycieczki. Ozdoby będą sprzedawane również podczas rorat i kolejnych niedziel adwentu. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do jego nabycia „Gościa Niedzielnego” . W nim wiele ciekawych artykułów m. i. o samotnym mężczyźnie, który założył zgromadzenie żeńskie czyli o bł. Edmundzie Bojanowskim w związku z rozpoczynającym się Jego rokiem od najbliższej niedzieli. Jest także kalendarz ścienny na rok 2014 rok z wyjątkowymi fotografiami bł. Jana Pawła II, przyszłego świętego.

12. W tej Eucharystii przeżyliśmy spotkanie z Jezusem Chrystusem, naszym Panem i Królem. Pozwólmy Mu się prowadzić przez życie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

25.11.2013r. (poniedziałek), godz. 6.30: (w parafii):
+Bogusława (ona) Habel od Józefy i Edwarda Kocoł

26.11.2013r. (wtorek), godz. 6.30: (w parafii):
+Mieczysław (on) Szatko od córki Łucji z mężem, dziećmi i wnukami

27.11.2013r. (środa), poza (ogł. o 6.30):
+Mieczysław Śliwa od uczestników pogrzebu

28.11.2013r. (czwartek), poza (ogł. o 6.30):
+Jan Woźny od uczestników pogrzebu

29.11.2013r. (piątek), godz. 6.30: (w parafii):
+Edward Kiwior od rodziny Batorów i Kołodziejów

30.11.2013r. (sobota), poza (ogł. o 6.30):