XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 LISTOPADA 2013 r. 2013-11-10

Gromadzimy się w tej świątyni jako ludzie wierzący. Naszym uczestnictwem we Mszy Świętej chcemy wyrazić swoją wiarę. Przyszliśmy „ze świata”. Czy tam – w domu, w szkole, w miejscu pracy – żyliśmy według zasad wiary? Czy świadczyliśmy odważnie o niej? Najpierw w chwili ciszy zastanówmy się nad tym, a potem w akcie pokutnym prośmy Boga o przebaczenie nam naszych grzechów.

Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na pokrycie wydatków bieżących z tytułu prowadzenia parafii. Bóg zapłać za złożone hojniejsze ofiary.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Zapraszamy na wspólną modlitwę. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

2. W tygodniu wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek Mszy św. wieczornej.

3. Jutro, 11 listopada – nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas miniony trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny będzie jutro o godzinie 9.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którym Droga jest nasza Ojczyzna i Jej wolność.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy, że na Mszę świętą i Nowennę przychodzą Rodziny, które przyjmowały Obraz Nawiedzenia w tygodniu.

5. W czwartek 14 listopada minie 200 lat od Urodzin błogosławionego Edmunda Bojanowskiego, Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, Rok 2014 będzie Rokiem Bł. Edmunda Bojanowskiego, by w ten sposób uczcić, wspomnieć i promować Błogosławionego jako świadka wiary i od Niego uczyć się wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie a także troski o każdego człowieka . Ponieważ od wielu lat w historię naszej parafii wpisane są Siostry Służebniczki dlatego informujemy, że rok 2014 będzie rokiem Bł. Edmunda także w naszej parafii. Z tej okazji zapraszamy całą Rodzinę Bł. Edmunda i Jego czcicieli już we środę w przeddzień Jego urodzin na Mszę świętą i Nowennę po której będzie ucałowanie Jego Relikwii.

6. We czwartek comiesięczne spotkanie klas II przed I Komunią św. Prosimy o obecność wszystkich dzieci i Ich Rodziców.

7. W przyszłą niedzielę będą zbierane przed kościołem ofiary do skarbony na pokrycie kosztów remontu Domu Sióstr. Podejdźmy do tego bardzo życzliwie.

Także w przyszłą niedzielę przypada w Śmignie odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego. Suma odpustowa o godz. 11.00

8. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

11 XI – Święty Marcin
12 XI – Święty Jozafat
13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn

10. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + Teresa, Maria Pabian l. 60 i + Weronika Kiełbasa l. 83, której pogrzeb będzie we środę o godz. 14.00. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu……….

11. Wracamy do świata, który często zapomina o Bogu, a jednocześnie Go szuka. Naszym słowem i postawą chcemy odważnie dawać o Nim świadectwo. Bóg nas posyła i nam błogosławi. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

11.11.2013r. (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30):
+Marek Marszałek od uczestników pogrzebu

12.11.2013r. (wtorek), godz. 6.30: (w parafii):
+Mieczysław (on) Szatko od córki Łucji z mężem i rodzinami

13.11.2013r. (środa), godz. 6.30: (w parafii):
+Zofia Wojtanowska od Ewy i Mieczysława Biskup

14.11.2013r. (czwartek), godz. 6.30: (w parafii):
+Kazimierz (on) Rzońca od Moniki Przebięda z rodziną

15.11.2013r. (piątek), godz. 6.30: (w parafii):
+Edward Kiwior od Barbary i Krzysztofa Kobyłeckich
+Maria Łakoma od Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Chrzanowie