IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 7 MAJA 2006 ROK CHRYSTUSA DOBREGO PASTERZA 2006-05-07

Tradycyjnie już czwarta Niedziela Wielkanocna zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas liturgii słowa wysłuchamy przypowieści o Dobrym Pasterzu, czyli o Jezusie Chrystusie, który umiłowawszy nas do końca, oddał za nas swoje życie, abyśmy mieli je w obfitości. Pamięć o Jezusie – Dobrym Pasterzu każe nam z odpowiedzialnością i troską myśleć o tych, którzy kontynuują Jego misję, czyli o kapłanach i powołanych do kapłaństwa. Dlatego też dzisiaj w całym Kościele powszechnym trwa modlitwa o powołania do stanu duchownego. I my dołączmy do naszych osobistych intencji tę wspólną – by głos Boży wzywający do służby kapłańskiej spotykał się z pozytywną odpowiedzią. Równocześnie dziękujmy Bogu za dar licznych powołań w Polsce, które z upływem czasu nie tylko, że nie zmniejszają się, ale wzrastają. Obecnie w seminariach w Polsce przygotowuje się do przyjęcia sakramentu święceń ok. 7 tysięcy alumnów. Módlmy się zatem nie tylko o liczne, ale i dobre powołania.
Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. będzie wspólna Adoracja.

1. Msze św. jak w każdą niedzielę, O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu św. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30 na które serdecznie zapraszamy.

2. W tym tygodniu nabożeństwa majowe o godz. 18.00 - z wyjątkiem soboty - a po nich Msza święta wieczorna.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem majowym.

4. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Adoracja potrwa do godz. 18.00, którą zakończą podziękowania i prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego i nabożeństwo majowe a po nim Msza święta i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym Dniu Skupienia zwłaszcza wieczorem. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie ogłoszeń z podaniem godzin Adoracji.

5. Droga Krzyżowa w intencji Jana Pawła II będzie jak zwykle o godz. 20.00 na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Wcześniej o godz. 19.30 będzie specjalny wykład poświęcony Słudze Bożemu Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, który będzie patronem naszego Gimnazjum. Wykład wygłosi ks. profesor dr hab. Stanisław Piech wykładowca na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Prosimy o obecność w tym wyjątkowym dniu, który będzie przygotowaniem do pięknej uroczystości nadania imienia, wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli a także sympatyków Gimnazjum.

6. W sobotę o godz. 17.00 będzie Msza św. na cmentarzu. Po niej nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych i prosimy o robienie porządków przy grobach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dziękujemy za kulturę zachowania porządku na cmentarzu. Jak zawsze przy takich nabożeństwach złożymy ofiary na potrzeby cmentarne.

7. W przyszłą niedzielę 14 maja dzieci klas II przeżyją I Komunię Świętą z udziałem Rodziców i Chrzestnych. W związku z tym kilka informacji:

- W sobotę o godz. 9.00 będzie I Spowiedź dzieci klas II, ich Rodziców i Chrzestnych. Bardzo serdecznie prosimy by wszystkie dzieci przyszły na tę godzinę bo przed ich Spowiedzią będzie wspólne przygotowanie.
- W niedzielę dzieci gromadzą się przed kościołem o godz. 10.15 i ustawiają się koło kościoła od strony zakrystii. Po błogosławieństwie Rodziców w uroczystej procesji zostaną wprowadzone do kościoła na Mszę św. w czasie której przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do serca.
- Bardzo prosimy aby na Mszę św. o godz. 10.30 przyszli Rodzice, Chrzestni, Rodziny i Goście Komunijni. Pozostali niech skorzystają z Mszy świętych o innej porze.
- Podczas I Komunii św. w kościele robią zdjęcia tylko wyznaczeni i wybrani przez Rodziców fotografowie i kamerzysta. Inni muszą się zadowolić filmowaniem w innych miejscach. Prosimy o zachowanie porządku.
- Dzieci klas II przyjdą na generalną próbę razem z Rodzicami w czwartek na godz. 16.30. Obecność sumienna i obowiązkowa.

8. Z racji I Komunii św. comiesięczna składka na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia będzie dopiero w III niedzielę miesiąca. Przy okazji składamy Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na remont organów. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są jak zawsze w I niedzielę na Kurię Diecezjalną w Tarnowie.

9. Również w przyszłą niedzielę Majowy Odpust Fatimski w Tarnowie. Uroczysta Suma zostanie odprawiona o godz. 11.00. Szczegóły podane są na afiszu.

10. Nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: potrzebnego zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

Tydzień, który przeżywać będziemy jest Światowym Tygodniem Modlitw o Powołania. Wyrażając radość z każdego powołania przychodźmy na wspólną modlitwę w naszej parafii zwłaszcza wieczorem na nabożeństwa aby modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. Troskę o owczarnię w sposób szczególny wypełniają w imieniu Jezusa kapłani. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza modlimy się, aby ich nie brakowało nie tylko w naszym kraju, ale również w krajach misyjnych Jezus powiedział o sobie, że jest Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce, troszczy się o nie i oddaje za nie swoje życie. Zapewnił też, że zależy Mu na owcach z innej owczarni, aby nastała „jedna owczarnia, jeden pasterz”. W ten obrazowy sposób Jezus ukazał swoje zatroskanie o wszelkie dobro dla nas. To zatroskanie wynika z Jego miłości, którą potwierdził oddając za nas swoje życie na krzyżu.

Pozostańmy wszyscy na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu aby modlić się w tych intencjach. A na cały tydzień wszystkim życzymy Szczęść Boże.