XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 8 WRZEŚNIA 2013 r. 2013-09-08

W dniu dzisiejszym czcimy główną patronkę naszej diecezji Najświętszą Maryję Pannę w tajemnicy jej narodzenia. Aby mogło dokonać się dzieło wcielenia i odkupienia, musiała przyjść na świat Ta, która została wybrana na Matkę Syna Bożego. Narodzenie Najświętszej Maryi Panny w naszej polskiej tradycji to święto Matki Bożej Siewnej, dlatego przynosimy do kościoła ziarno siewne, aby prosić Boga o dar dobrej pogody i obfite przyszłoroczne plony. Przypominamy, że dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

Dzisiaj Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana
tajemnic różańcowych dla Matek.

2. Podobnie jak w ubiegłych latach do Odpustu będziemy przygotowywać się też przez uczestnictwo w Drodze Krzyżowej. Od poniedziałku do piątku będą o godz. 20.00 Drogi Krzyżowe zakończone krótkim Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Jeśli pogoda dopisze będą one po Kalwarii Krzyskiej. Zachęcamy wszystkich parafian do uczestniczenia w tych Drogach Krzyżowych. Jest to nasz dar dla Chrystusa, który w tajemnicy Krzyża patronuje naszej parafii a to powinno nas zobowiązywać do dawania świadectwa naszej wiary i wdzięczności za wielki dar miłości. Prosimy aby z każdej Rodziny był obecny i wziął udział w Drogach Krzyżowych. Prosimy przynosić znicze, lampiony czy świece. Będzie je można nabyć w kiosku Caritas przed rozpoczęciem nabożeństwa. Skorzystajmy. Ze Spowiedzi przed Odpustem korzystamy w tygodniu rano przed Mszą św. i wieczorem a w piątek od godz. 16.30 do wieczornej Mszy świętej.

3. O uczestnictwo i prowadzenie rozważań tekstów Drogi Krzyżowej prosimy: w

Poniedziałek: Róże Matek

We wtorek: Grupy Modlitewne, Rodzina błogosławionego Edmunda Bojanowskiego

We środę: Szkoła Podstawowa DSM i Ministranci

W czwartek: Gimnazjum i Lektorzy

W piątek Róże Ojców i Szafarze Eucharystii

4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy szczególnie rodziny, które przyjmowały Obraz w tygodniu za które wcześniej będzie Msza święta i te które odbiorą we środę. Prosimy o pisanie próśb na Nowennę i zachować kolejność przyjmowania obrazu.

5. W tym tygodniu przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Porządek będzie następujący o godz. 6.30 Godzinki o Mece Pańskiej, o 7.00 Msza święta a po niej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich. Szczegóły Adoracji w gablocie ogłoszeń.

Adoracja zakończy się Podziękowaniami i Prośbami do Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 17.45 przed wieczorna Msza świętą o godz. 18.00.

6. W sobotę, 14 września, przypada liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża

Świętego. W tym dniu przypada też 12 rocznica Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Św.: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o 17.00 Msza święta na cmentarzu poprzedzona cząstką Różańca o godz. 16.30. Niech cała nasza parafia przeżyje ten dzień świątecznie, uczestnicząc we Mszy świętej.

7. Pamiętajmy, że w tym dniu rozpoczyna się w Starym Sączu Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Św. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Zachęcamy parafian do pielgrzymowania do Starego Sącza oraz do skorzystania z transmisji radiowej (RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz) z uroczystości, a także z możliwości oglądania uroczystości przez Internet na stronie diecezjalnej (www.diecezja.tarnow.pl). Początek bezpośredniej transmisji o godz.14.50.

8. W przyszłą niedzielę będzie Odpust ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Suma Odpustowa o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w Nim a także bliskich, krewnych, znajomych. Po Mszach św. będzie ucałowanie Relikwii Krzyża Świętego. Skorzystajmy z możliwości zyskania Odpustu w tym dniu. Po Sumie udamy się w procesji dookoła kościoła. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów oraz przyprowadzenie małych dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Dzieci klas III prosimy aby przyszły w strojach komunijnych. W niedzielę Odpustową Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.00.

9. Młodzież klas I i II Gimnazjum będzie miała w czwartek podczas Drogi Krzyżowej comiesięczne spotkanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania.

10. W środę 18 września będzie spotkanie całej Rady Duszpasterskiej po Nowennie. Będą omawiane bardzo ważne sprawy cmentarne. Prosimy o obecność wszystkich należących do Rady a także tych, którzy chcieliby zapoznać się z obecnymi warunkami prowadzenia cmentarza i troszczyli się odpowiedzialnie o jego wygląd. Będzie to otwarte spotkanie w Domu Katechetycznym

11. Natomiast w czwartek 19 września będzie modlitewne spotkanie klas II z Rodzicami i omówienie spraw związanych z I Komunią. Podajemy te terminy wcześniej aby zarezerwować sobie czas na te spotkania.

12. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze
Życzenia imieninowe: błogosławieństwa Bożego i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Leszek Bieniarz l. 61. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…

14.. Na cały tydzień a szczególnie na czas przygotowania do Odpustu wszystkim życzymy Szczęść Boże. Przyjmijmy błogosławieństwo.