XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 WRZEŚNIA 2013 r. 2013-09-01

Dzisiejszą niedzielą inaugurujemy miesiąc, w którym dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok nauki. Podczas tej Mszy Świętej dziękujmy Bogu za szczęśliwie przeżyte wakacje i prośmy o potrzebne dla nas łaski na każdy dzień. Módlmy się także za naszą Ojczyznę w dniu 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dzisiaj I niedziela miesiąca dlatego po Mszy św. będzie wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Decyzją Ks. biskupa Ordynariusza za Ks. Leszka Lipińskiego przyszedł do naszej parafii na wikariusza Ks. mgr Krzysztof Myjak z Jurkowa k. Limanowej w którym pracował poświeceniach kapłańskich 3 lata. Bardzo serdecznie go witamy i życzymy Mu wszelkich łask Bożych w pracy duszpasterskiej i katechetycznej płynących z Chrystusowego Krzyża i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Otoczmy go ludzką życzliwością i modlitwą. Ks. Krzysztofowi życzymy Szczęść Boże.

Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Ponieważ jest to I niedziela miesiąca, dlatego będzie Msza św. o godz. 15.00 z udzielaniem Chrztu św.

2. Jutro, 2 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte będą:

- o godz. 8.00 dla Gimnazjum
- o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola,

Zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i Grono Pedagogiczne, Pracowników Szkół i Przedszkola na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku Szkolnym.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. W tym dniu rozpocznie się dalsza Peregrynacja Obrazów Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeden obraz będzie odwiedzał domy od ul. Cytrynowej i dalej w kierunku kościoła i ul. Spokojnej. Drugi pozostałe domy przy ulicy Nowodabrowskiej i do niej przyległych. Prosimy o zachowanie kolejności Peregrynacji.

4. Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na comiesięczne spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania na Mszę św. Jest to pierwsze w tym roku spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne z Rodzicami. Obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy: pierwszy piątek miesiąca, modlić się będziemy za misje oraz składamy wtedy ofiary na misje.

Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:

- W środę od godz. 17.00 dla dzieci Szkoły Podstawowej

- W czwartek od godz. 17.00 dla Gimnazjum,

- W piątek dla młodzieży szkół średnich i starszych również od 17.00.

Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej.

W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na pierwsze, powakacyjne spotkanie, we wtorek - 3 września. Rozpoczniemy Mszą św. w Kościele a dalsza część spotkania w domu sióstr. Czekamy również nowe, chętne osoby.

7. W środę, 4 września o godz. 17.15 spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, pragnących uczestniczyć w katechezie a nie chodzące do przedszkola. Spotkanie będzie w Domu Katechetycznym

8. W sobotę, 7 września o godz. 10.30, w Domu Katechetycznym odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej i Chórku. Obecność obowiązkowa. Jednocześnie zapraszamy nowe dzieci; do DSM-u dziewczynki od kl. III a do Chórku dzieci już od 5 roku życia.

Powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów w sobotę 7 września o godz. 9.00 a lektorów w o godz. 10.00.

8. Odpust Ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będzie 15 września, dlatego jeszcze do Odpustu będzie porządek Mszy św. jak w niedziele
wakacyjne t. j. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00. Bardzo serdecznie prosimy o pomoc Siostrze w przygotowaniu dekoracji na Odpust mieszkańców ul. Ćwiklińskiej i Fałata.

9. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby

bieżące parafii. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych dla Matek.

A od poniedziałku 9 września do piątku 14 września będą wieczorne Drogi Krzyżowe o godz. 20.00 po Kalwarii Krzyskiej zakończone Apelem Jasnogórskim.

10. W tym tygodniu czcić będziemy - Jutro 3 IX – św. Grzegorza Wielkiego. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

11. Wydawanie darów dla podopiecznych Caritasu będzie tylko w środę i czwartek, tj. 4 i 5 września od 16.00 do 18.00. Prosimy przynosić dowody osobiste.

12. Informujemy, że zajęcia w Domu Katechetycznym będą kontynuowane jak w poprzednim roku szkolny. Załącznik….

13. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na Adorację.