XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 VIII 2013 r. 2013-08-18

Dzień Pański gromadzi nas na publiczne wyznanie naszej wiary, której przewodzi Jezus Chrystus. Dając świadectwo tej wierze, uznajmy, że jesteśmy grzeszni, abyśmy mogli z czystym sumieniem złożyć Najświętszą Ofiarę.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Dzisiaj jest Odpust w Pawęzowie. Suma o godz. 11.00.

2. W środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej.

3. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w najbliższy czwartek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

4. Za tydzień, 25 sierpnia na Jasną Górę dotrze Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Relacje z trasy Pielgrzymki podawane są w radiu RDN Małopolska.
Podczas XXXI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę będzie prowadzona transmisja video dostępna przez internet dla każdego duchowego pielgrzyma. Program transmisji na żywo obejmie Mszę. Św. oraz apel wieczorny wybranych grup. Oprócz transmisji na żywo będą również zamieszczane krótkie reportaże i filmy ze szlaku pielgrzymkowego.
Transmisja oraz jej program są dostępne na stronie www.ppt-tv.pl

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy Ks. Leszkowi za prace w naszej parafii. Decyzją Ks. Biskupa podejmie pracę w Nowym Sączu w parafii Św. Heleny.

Po Prymarii będzie nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Również w tym dniu Odpust w Starych Żukowicach. Suma o godz. 11.00.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

W tym tygodniu patronują nam:

20 VIII – Święty Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.

21 VIII – Święty Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go „papieżem dzieci”.

24 sierpnia, Święty Bartłomiej, Apostoł. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

7. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 dnia 23 sierpnia tj. piątek od godz. 15.00 do 17.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

8. Przypominamy o rozpoczęciu działalności wychowawczo – edukacyjnej w Tarnowie – Krzyżu Punkt Przedszkolny PRZEDSZKOLANEK. Zajęcia dla dzieci od 2 – 5 lat. Szczegółowe informacje na FACEBOOKU lub pod telefonem 505 84 18 45

9. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na remont domu Sióstr. Już jest wykonane wiele prac i remont trwa dalej. Za każdą ofiarę życzliwą ofiarę na ten cel składamy serdeczne Bóg Zapłać. Przypominamy, że można tez wpłacać na konto naszej parafii z dopiskiem na „Remont”.

10. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga nas, abyśmy w każdej sytuacji życiowej szli za głosem sumienia, przez które Bóg wzywa nas do miłowania i czynienia dobra, a unikania zła. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W najbliższy piątek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 i to w Warszawie. W naszym Narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.