XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 LIPCA 2013 r. 2013-07-28

„Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie, Tobie, Boże, Ojcze Wszechmogący, w jedności Ducha Świętego, wszelka cześć i chwała przez wszystkie wieki wieków”. Słowa uwielbienia Boga, które wypowiadamy albo wyśpiewujemy na końcu każdej modlitwy eucharystycznej najlepiej wyrażają to, czym jest liturgia. To uobecnienie tej ofiary uwielbienia, którą Syn złożył Ojcu i którą we wspólnocie Kościoła ciągle na nowo przeżywamy, włączając się naszym „Amen” w to dzieło Jezusa Chrystusa. To doświadczenie wzmacnia dzisiaj liturgia Słowa. Kieruje ona naszą myśl ku miłosiernemu Bogu, przed którym staje grzeszny i słaby człowiek ze swoją modlitwą. Przystępując do sprawowania świętych tajemnic naszej wiary, prośmy więc o łaskę dobrej modlitwy.

Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna. Po

Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

Dziś po Mszach świętych o godz.7.00, 9.00, 11.00 i 18.00, błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o bezpieczeństwo i roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

2. W środę zapraszamy też na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy Świętej o godz.18.00.

3. W czwartek będziemy obchodzić 69 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

4 . W pierwszy piątek miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie parafialnego kościoła i wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

Spowiedź przed I piątkiem; w środę, czwartek, piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy w piątek od godz. 7.45. Prosimy Ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

5. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca będzie Msza św. o godz. 15.00 z udzielaniem Sakramentu Chrztu.

6. W tym tygodniu patronujĄ nam:

29 VII – Święta Marta, siostra Łazarza i Marii

31 VII – Święty Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów

1 VIII – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

7. 3 sierpnia 2013r. (to jest w sobotę) odbędzie się X Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła Bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła Św. Stanisława, biskupa i męczennika, w Skrzyszowie. Marsz, nad którym patronat objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz wójt gminy Skrzyszów Marcin Kiwior, rozpocznie się Mszą Świętą w kościele Bł. Karoliny o godzinie 16:30. Zapraszamy wszystkich, którzy troszczą się o trzeźwość własną, swoich bliskich i naszego narodu.

8. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wakacyjnie wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza dzieci i młodzież. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.

9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: + Stanisław Łakoma l. 79. Jego pogrzeb będzie 5 sierpnia o godz. 14.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jego duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

10. Pokrzepieni spotkaniem z Bogiem, umocnieni Jego słowem i posileni Ciałem i Krwią Jego Jednorodzonego Syna Niech nam w tym towarzyszy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.