II NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23 IV 2006 ROK 2006-04-23

Chrystus Zmartwychwstały, który ukazuje się swoim uczniom, pozostawia nieoceniony dar swojego miłosierdzia – możliwość ciągłego odzyskiwania utraconej przez grzech czystości serca i przyjaźni z sobą. Ten niezwykły dar jest zarazem zobowiązaniem do miłosierdzia wobec bliźnich, a zwłaszcza do budowania z nimi jedności ducha i serc. Potrzebne są do tego nie tylko otwarte oczy, które dostrzegą człowieka w biedzie, ale także bogata w miłosierdzie wyobraźnia, która w drugim człowieku rozpozna Chrystusa, przygarnie Go pod swój dach i potraktuje jak najbliższego członka rodziny. O taką postawę módlmy się podczas Eucharystii.

1. Po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.
O godz. 17.30 niedzielne Nieszpory a po nich wieczorna Msza święta.

2. Oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego, kończy dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego. Podczas pamiętnej pielgrzymki do Ojczyzny w 2002 roku Ojciec święty Jan Paweł II prosił o wyobraźnię miłosierdzia. Napełnieni paschalną radością uobecniajmy miłosierdzie Boga w naszym życiu. Będzie do tego okazja bo po południu od godz. 14.00 do 18.00 będzie prowadzona zbiórka darów dla potrzebujących z racji Niedzieli Bożego Miłosierdzia jak to było w ubiegłych latach. Prosimy o składanie w sali Domu Katechetycznego bielizny i odzieży oraz produktów spożywczych. Niech one będą nadające się do spożycia a odzież i bielizna wyprana, wyprasowana i czysta nadająca się do użycia. Zbiórkę poprowadzą Panie z Caritas parafialnej pod kierunkiem Siostry.

3. Jutro obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Postać św. Wojciecha pojawia się u samych początków naszej chrześcijańskiej historii, stąd tytuł głównego patrona Polski. Jego męczeńska śmierć przyczyniła się do rozkwitu chrześcijaństwa. Niech to liturgiczne wspomnienie jednoczy wszystkich Polaków w modlitwie za naszą Ojczyznę, o zgodę i pomyślny jej rozwój. W tym dniu obchodzi swoje imieniny nasz pan organista Wojciech Chruściel. Życzymy Mu dużo łask Bożych, błogosławieństwa Bożego na co dzień i jak najwcześniejsze doczekania się remontu naszych organów. Bóg zapłać za pracę i Szczęść Boże w dalszej pracy.

4. We wtorek, 25 kwietnia, zapraszamy dzieci klas II i ich Rodziców na comiesięczne spotkanie modlitewne, które będzie na Mszy św. wieczornej. Prosimy wszystkich o sumienną obecność wszystkich.

5. We środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej.

6. W piątek jak zwykle wieczorem o godz. 20.00 Droga Krzyżowa w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II o Jego rychłą beatyfikację. Swoją obecnością okazujemy wdzięczność za wszystko co dla nas uczynił. Przyjdźmy jak najliczniej.

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: łask Bożych i wstawiennictwa przed Bogiem swego Patrona. Wszystkich zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

Niech Chrystus zmartwychwstały błogosławi nasze oczy i naszą wyobraźnię, by były zdolne zauważyć i zrozumieć człowieka w biedzie, a w nim dostrzec Chrystusa cierpiącego. Niech Pan błogosławi nasze usta i ręce, by się nawzajem uzupełniały i wspierały w przechodzeniu od słów do uczynków miłosierdzia. Niech Pan Zmartwychwstały błogosławi naszą wspólnotę parafialną, by panował w niej jeden duch i biło jedno serce; by nikt pośród nas nie cierpiał głodu i opuszczenia.

Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.