IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 CZERWCA 2013 r. 2013-06-02

„Panie, nie jestem godzien, ale powiedz tylko słowo". Z wiarą setnika stajemy dzisiaj przed Bogiem, powierzając Mu siebie. Bliskość Boga ożywia. Odnawia siły fizyczne, gdy wymaga tego dobro duchowe cierpiących. Zawsze zaś umacnia siły ducha, by człowiek potrafił zatopić swoje spojrzenie w wieczności. Niech Ofiara, którą rozpoczynamy, stanie się także Ucztą, na której posilimy naszego ducha i ciało Chlebem życia.

Dziś I niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej wspólna Adoracja na którą prosimy pozostać.

1. Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Dzisiaj Procesja Eucharystyczna Oktawy Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 10.30. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

Po południu zapraszamy na godz. 17.00 na specjalną Godzinę adoracji eucharystycznej w łączności z papieżem Franciszkiem. Na całym świecie, o tej samej godzinie, chrześcijanie połączą się we wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Ojciec Święty Franciszek będzie przewodniczył godzinnej adoracji eucharystycznej w bazylice św. Piotra w Watykanie, w łączności ze wszystkimi biskupami i ich wspólnotami diecezjalnymi na całym świecie.

W tygodniu procesje będą wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o liczny udział w procesji zwłaszcza dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia a dzieci klas II w strojach komunijnych, Służbę Maryjną, Lektorów, Ministrantów. Prosimy o branie wszystkich feretronów i sztandarów. Zapraszamy zwłaszcza na wieczorne nabożeństwa.

2. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci będzie wieczorem połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.

3. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza w procesji. Była to naprawdę piękna manifestacja wiary w Chrystusa obecnego w Eucharystii. Szczególnie dziękujemy za przygotowanie czterech ołtarzy, trasy procesji i ofiary złożone na ten cel. Te podziękowania kierujemy także dla rodziców wszystkich małych dzieci uczestniczących w procesji, dzieci I komunijnych, Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, niosącym feretrony, sztandary, Różaniec, baldachim, p. Organiście ze Scholą, p. Szafarzom i p. Fotografom. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie i wykonanie dekoracji pod kierunkiem przełożonej Siostry Albiny. Wszystkim, którzy włączyli się do godnego przyjęcia Chrystusa Eucharystycznego, niech Bóg błogosławi a my o to prosimy mówiąc Panie Boże zapłać.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to piątek I piątek miesiąca czerwca. Spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek, piątek od godz. 17.00. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. Prosimy zgłosić Ich zakrystii i usłużyć dwoma samochodami. W piątek będzie też procesja wieczorem.

5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla Matek po Mszy św. o godz. 7.00. Również w przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii z tytułu jej prowadzenia a przed kościołem zbiórka ofiar na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za życzliwe ofiary na ten cel.

7. W niedzielę 23 czerwca przeżyjemy Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.00. Podając ten termin Odpustu zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nim zapraszając także swoich bliskich i znajomych. Szczególnie prosimy parafian, którzy nie uczęszczają do naszego kościoła a chodzą do innych kościołów Tarnowa by przynajmniej z racji Odpustu byle obecni na Mszach św. w swojej parafii.

Bardzo serdecznie prosimy o pomoc Siostrze w ubiorze kościoła na Odpust mieszkańców ul. Schillera i poprzecznych.

8. W tym tygodniu patronujĄ nam:

3 VI – Święci Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa.

5 VI – Święty Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

Szczególne życzenia składamy Ks. Leszkowi, który jutro obchodzi swoje imieniny. Życzymy Mu aby Jezus Chrystus Dobry Pasterz był dla Niego przewodnikiem na drodze kapłańskiego życia, obdarzał potrzebnymi łaskami, zwłaszcza dobrym zdrowiem, by spotykał się z życzliwością wiernych a Matka Najświętsza miała w opiece na każdy dzień kapłańskiego życia. Dziękujemy Mu za pracę z dziećmi i prowadzenie Mszy świętych dla dzieci. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

9. Przypominamy, że przed kościołem trwa zbiórka do puszek na rzecz budowy Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Bóg zapłać za złożone na ten cel ofiary.

10. Niech Boże błogosławieństwo wspiera nas w tym szczególnym tygodniu, które wypraszajmy pozostając na adorację. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

03.06.13 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Marcin Wojtas od uczestników pogrzebu

04.06.13 (wtorek), godz. 6.30: +Edward Kiwior od rodziny Gądków

04.06.13 (wtorek), poza (ogł. o 6.30): +Maria Łakoma od uczestników pogrzebu

05.06.13 (środa), godz. 18.00: +Zofia Wojtanowska od sąsiadów

05.06.13 (środa), poza (ogł. o 18.00): +Zofia Wojtanowska od uczestników pogrzebu

06.06.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Kazimierz Zdziebko od uczestników pogrzebu

07.06.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Bronisław Witek od uczestników pogrzebu

08.06.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Maria Kuta od uczestników pogrzebu