NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY – 30 XII 2012 2012-12-30

W dzisiejszą niedzielę wpatrujemy się we wzór Najświętszej Rodziny z Nazaretu. To w niej Jezus otoczony miłością „czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi". Podczas tej Eucharystii pragniemy modlić się za nasze rodziny. Prośmy, aby stawały się one miejscem odkrywania miłości samego Boga, który poprzez sakrament umacnia małżonków na drodze ich życia pomaga w zachowaniu wierności i sprzyja otwartości na przyjęcie nowego życia. Polecajmy dziś także rodziny przeżywające trudności, niech łaska Boża pozwoli pokonać im wszelkie przeszkody. Oby wszystkie rodziny stawały się miejscem ofiarowania i przyjmowania miłości, która jest darem samego Boga. Za wszystkie słabości i grzechy, zwłaszcza te raniące nasze rodziny, przepraszajmy teraz, byśmy mogli godnie sprawować tę Najświętszą Ofiarę.

1. Nadal przeżywamy radość Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po świętach. wieczorna. o godz. 18.00 połączona z Nieszporami.

2. Jutro przypada wspomnienie świętego Sylwestra – papieża – zakończenie roku kalendarzowego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich na godzinę 17.00 na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za ten mijający rok. Podziękujemy Bogu - Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, które otrzymaliśmy w tym Roku. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Nasza liczna obecność na nim niech będzie podziękowaniem Panu Bogu za miniony Rok 2012.

3. We wtorek Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu będą o godz. 7. 00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00 i 18.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu 2013 roku. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak potrzebny pokój na świecie. Składka z Nowego Roku przeznaczona jest na cele diecezjalne.
4. W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy od godz. 7.45. Prosimy zgłosić Ich w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana Trzech Króli. Jest Dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Patronalnym Świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składka w tym dniu jest przeznaczona na cele misyjne. Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 10.30 Kolędnicy Misyjni złożą dary na Misje, które otrzymali w czasie kolędowania.

Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą później oznaczymy drzwi naszych domów inicjałami C+M+B, co oznacza prośbę, by Chrystus błogosławił nasz dom Christus mantionem benedicat.

Caritas będzie rozprowadzała komplety na Trzech Króli w których znajdzie się kreda, węgielek i kadzidło. Ofiary za komplet 2 zł. Można złożyć większa ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzeby Caritas naszej parafii.

7. Wszystkim, którzy pracowali przy sprzątaniu i dekorowaniu kościoła, przygotowali i wspomagali materialnie dekorację szopki w kościele i na zewnątrz kościoła, składamy serdeczne podziękowania. Niech Dobry Bóg za każdy czyn dla Niego i parafii wynagrodzi swoją łaską i błogosławieństwem. Wszystkim dziękujemy na ręce siostry Przełożonej Albiny mówiąc Bóg zapłać.

8. W naszej Parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Jak się do tej wizyty przygotowujemy? Jak chcemy ją przeżywać, aby była jak najbardziej owocna?

9. Wszystkim Drogim Parafiankom, Parafianom i Gościom życzymy w Nowym Roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam w tym – 2013 roku – błogosławi i udziela swej mocy. Rodzina ma stawać się głęboką wspólnotą życia i miłości. Na odkrywanie i przeżywanie tej prawdy w naszych rodzinach, na to, by stawały się one miejscem wzrostu w mądrości i w łasce u Boga oraz u ludzi, przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Wszystkim na cały tydzień i na Nowy Rok życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

W tym tygodniu zostaną odprawione następujące Msze święte zamówione w czasie pogrzebu oraz od uczestników pogrzebu:

31.12.12 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Władysław Rzeszutko od uczestników pogrzebu

31.12.12 (poniedziałek), poza (ogł. o 6.30): +Andrzej Kołpa od uczestników pogrzebu

01.01.13 (wtorek), poza (ogł. o 7.00): +Maria Sulowska od uczestników pogrzebu

02.01.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Tadeusz Jacheć od uczestników pogrzebu

02.01.13 (środa), poza (ogł. o 6.30): +Józef Babiarz od uczestników pogrzebu

03.01.13 (czwartek), poza (ogł. o 6.30): +Helena Sikora od uczestników pogrzebu

04.01.13 (piątek), poza (ogł. o 6.30): +Roman Gancarz od uczestników pogrzebu

05.01.13 (sobota), poza (ogł. o 6.30): +Bolesław Martyka od uczestników pogrzebu

06.01.13 (niedziela), poza (ogł. o 7.00): +Antoni Jarosz od uczestników pogrzebu