III NIEDZIELA ADWENTU – 16 GRUDNIA 2012 r. 2012-12-16

Przeżywamy trzecią niedzielę Adwentu, którą nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian. „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące z wysoka Słońce jest już naprawdę blisko. Liturgia dzisiejszej niedzieli Adwentu zachęca nas, abyśmy zasmakowali w radości. Gdzie jej mamy szukać? Kiedyś Jan Chrzciciel, do którego przychodzili ludzie i pytali, jak postępować, wskazywał na potrzebę duchowego odrodzenia. By nasza radość nie była tylko przelotnym uczuciem, ale stałym składnikiem życia, trzeba nam powrócić do Boga, który jest źródłem radości.

Msze św. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu o godz. 18.00 Msza św. wieczorna połączona z Nieszporami i Nowenną do Dzieciątka Jezus. Dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy jako Adwentowy Dzień Skupienia przed świętami Bożego Narodzenia przygotowujący nas do Spowiedzi przedświątecznej, w czwartek 20 grudnia. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary przed kościołem na ogrzewanie.

W tygodniu Roraty połączone z Nowenną do Dzieciątka Jezus będą wieczorem o godz. 17.00 z wyjątkiem czwartku o godz. 18.00 z racji Spowiedzi. Bardzo serdecznie zapraszamy na nie wszystkich, kto tylko może zwłaszcza dzieci. Przypominamy, że dzieci losują 3 figurki Matki Bożej Niepokalanej po każdych Roratach.

3. We środę zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej a szczególnie Rodziny, które przyjmowały Obraz Nawiedzenia w swoich domach. Przypominamy też, że wcześniej jest odprawiana Msza św. dziękczynna za Peregrynację z prośbą o błogosławieństwo dla Ich Rodzin i opiekę Matki Bożej. Prosimy pamiętać o wpisywaniu do Księgi Pamiątkowej Peregrynacji swoich modlitw podziękowań i próśb do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz przekazywaniu podziękowań i próśb na Nowennę w każdą środę po Nawiedzeniu. Na prośbę parafian w okresie zimowym Rodziny, które przyjmują Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy mogą odbierać w tygodniu od sąsiadów ale w środy Obrazy z dodatkami muszą być w kościele. Przypominamy też, że dla porządku podajemy nazwiska Rodzin przyjmujących Obraz i przekazywanie ich w środy przed Mszą świętą.

4. W czwartek 20 grudnia w naszej parafii będzie Spowiedź przedświąteczna. O godz. 8.00 będzie Msza święta a po niej od godz. 8.30 rozpocznie się Spowiedź i trwać będzie do godz. 18.00 z przerwami. W trakcie Spowiedzi są przewidziane przerwy o godz. 10.00 na czas Mszy świętej dla Chorych, Emerytów, Rencistów i od godz. 15.30 do 16.15. Przerwa obiadowa będzie trwać od godz. 12.00 do 14.00. Chorych prosimy przywieźć do kościoła wcześniej by mogli się wyspowiadać spokojnie przed Mszą św. o godz. 10.00. Bardzo serdecznie prosimy tak pokierować swoim czasem by skorzystać w tym dniu ze Spowiedzi. Podejdźmy bardzo solidnie do przyjęcia Sakramentu Pokuty by jak najlepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

6. Prosimy zgłaszać chorych nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., aby mogli zanosić im Komunię św. w niedziele i w święta. Szczegóły w zakrystii.

7. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o naszych zmarłych, których będziemy wspominać przy naszym wigilijnym stole. Zanieśmy na ich grób symboliczny stroik, zapalmy lampion czy świąteczną świeczkę, pamiętając o modlitwie za nich. Niech będzie to nasza świąteczna jedność i pamięć o nich przed Panem. Wprowadzajmy ten piękny zwyczaj z okazji Świąt. Dziękujemy tym, którzy już od paru lat pamiętają o zmarłych w tym okresie.

Caritas ma tylko jedną paczkę świec wigilijnych. Skorzystajmy z nich.

8. W święto Bożego Narodzenia będzie uroczysty chrzest dzieci o godz. 15.00. Dzieci prosimy zapisywać w tym tygodniu w kancelarii parafialnej najlepiej po wieczornym nabożeństwie. W styczniu wyjątkowo Chrzest dzieci będzie w Uroczystość Chrztu Pańskiego w drugą niedzielę stycznia w czasie Mszy św. o godz. 12.00. Nie będzie Chrztu w I niedzielę miesiąca stycznia 2013 r.

9. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

11. „Co mamy czynić?" – pytali kiedyś ludzie Świętego Jana Chrzciciela. On ich wzywał do zerwania z obojętnością i zniechęceniem na potrzeby drugiego człowieka. Jedynie bowiem będąc blisko człowieka, można być blisko Boga. By ten program społeczny i religijny nie był górą niepotrzebnych słów, potrzeba nam stałej formacji duchowej. Pamiętajmy o słowach Świętego Pawła „Radujcie się zawsze w Panu". Wszystkim na cały tydzień, życzymy Szczęść Boże.