IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26 MARCA 2006 ROK 2006-03-26

Nadzieja życia wiecznego – to temat, który częściowo obecny był już w ubiegłą niedzielę, ale dziś rozbrzmiewa jeszcze mocniej. Dlatego też dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare” – raduj się. Raduj się, bo Bóg obdarzył cię nadzieją zbawienia. Podstawą naszej nadziei jest Boże miłosierdzie. Ten Boży przymiot ukazany jest we wszystkich czytaniach liturgicznych. W pierwszym czytaniu Bóg okazuje miłosierdzie swojemu ludowi i toruje drogę powrotu do ojczyzny. Z drugiego czytania dowiadujemy się, że miłosierny Bóg przywrócił nas do życia. Ewangelia zaś podkreśla, że miłosierdzie Boże przejawia się w tym, że posłał swego Syna, „by świat został przez Niego zbawiony”.
W swoim miłosierdziu Bóg pragnie zbawienia człowieka. Istotę zbawienia wyjaśnia nam Święty Paweł w Liście do Efezjan. Jest ono dobrowolnym darem Bożym: „Łaską bowiem jesteście zbawieni”. Trwając więc w Bogu i Jego łasce, korzystamy z owoców wysłużonych nam przez Jezusa na krzyżu i idziemy drogą ku spełnieniu się naszej nadziei w królestwie niebieskim.

1. Po południu o godz. 17.00 Gorzkie Żale na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci , młodzież i starszych. Pamiętajmy o ofiarach na kwiaty i dekorację, które będą zbierane na Gorzkich Żalach.

2. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe zmiana tajemnic dla Ojców.

3. Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne dla Młodzieży i dla dzieci. Młodzież ma naukę rekolekcyjną na Mszy św. o godz. 9.00 a dzieci na Mszy św. o godz. 10.30. Dalszy ciąg Rekolekcji od środy - ich program w osobnej wiadomości na stronie.

4. W związku ze zmianą czasu na letni w tygodniu Msze Św. wieczorne będą o godz. 18.00 z wyjątkiem piątku.

5. W środę zapraszamy jak zwykle na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która będzie po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W piątek Pierwsza Droga Krzyżowa dla dzieci i starszych o godz. 17.00 a po niej Msza święta wieczorna. Druga Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych, którzy nie mogą być wcześniej będzie o godz. 20.00 w intencji Jana Pawła II o rychłą beatyfikację i kanonizację. Poświęćmy czas dla Chrystusa Cierpiącego by rozważać Jego Mękę na krzyżu biorąc udział w Gorzkich Żalach jak i w rozważaniach Drogi Krzyżowej. Znajdźmy czas dla naszego dobra.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla Dorosłych. Rekolekcje dla dorosłych potrwają do środy włącznie.
Szczegółowy porządek Rekolekcji dla starszych będzie podany w przyszłą niedzielę, jest już podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej w osobnej wiadomości.

8. Również w przyszłą niedzielę jak słyszeliśmy w komunikacie Ks. Biskupa Ordynariusza przypada pierwsza rocznica śmierci Jana Pawła II. Będzie ona zaznaczona w czasie Rekolekcji Wielkopostnych a także będzie specjalny program słowno - muzyczny poświęcony Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II o godz. 10.15.

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia Imieninowe: obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego w Dniu Imienin.

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności ++ Irena Lesiak l.74, Janina Kokoszka l. 92, Józef Łakoma l. 79. Rodzinom składamy wyrazy współczucia chrześcijańskiego a Ich dusze polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie....

11. Zachęcamy do nabywania przedmiotów rozprowadzanych przez Caritas. Nabyty baranek wielkanocny czy świeca „paschalik” będzie symbolem przypominającym nam o naszej wrażliwości na potrzeby biednych.

12. Rekolekcje Wielkopostne dla Służby Zdrowia będą w kościele XX. Misjonarzy w Tarnowie od 3 do 6 IV 2006 r. O godz. 19.00. Poprowadzi je Krajowy Duszpasterz Hospicjów, Ks. Piotr Krakowiak, pallotyn.

13. W rozmowie z Nikodemem Jezus powiedział: „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. Słowa te najtrafniej opisują sens naszego życia. Niech Boże błogosławieństwo wspomaga nas w trwaniu w łasce, byśmy zasłużyli na spełnienie obietnicy zbawienia. Na cały tydzień życzymy wszystkim Szczęść Boże.