XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 listopada 2012 r. 2012-11-04

Gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii. Jezus jest obecny w naszej wspólnocie i przypomina nam, że miłość jest najważniejsza w życiu każdego chrześcijanina. Rozpoczynając nasz udział w świętych obrzędach popatrzmy teraz na siebie nawzajem. Czy my darzymy siebie miłością? Jesteśmy dla siebie braćmi i siostrami? Czy spokojnie możemy powiedzieć, że naprawdę kochamy Boga cały swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą? Dziś I niedziela miesiąc dlatego po Mszy świętej wspólna Adoracja.

1. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00. Po południu 15.00 z racji I niedzieli Msza święta z udzielaniem Sakramentu Chrztu. O godz. 17.30 Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18.00 Msza św. wieczorna.

2. W tygodniu wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Do czwartku 8 XI po wieczornej Mszy świętej Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami. Do tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym celu należy wzbudzić taką intencję, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwy za zmarłych. W pozostałe dni listopada, Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami będzie w poniedziałek, wtorek i w czwartek po wieczornej Mszy św.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek comiesięczne spotkanie klas III Gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o obecność wszystkich a także ich Rodziców.

Jest to też ostatni dzień, w którym możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. W tym celu należy wzbudzić taką intencję, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwy za zmarłych.

5. W piątek Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie Godzinkami o Męce Pańskiej o godz. 6.30. O 7.00 Msza św. a po niej rozpoczęcie całodziennej Adoracji przez Franciszkański Zakon Świeckich. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego o godz. 16.45 zakończą Adorację. O 17.00 Msza św. wieczorna. Po niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii Św. Krzyża.

6. W piątek, 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

7. W sobotę wieczorna Msza św. będzie odprawiona w intencji Śp. Prezydenta RP Profesora Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. Po Mszy świętej pod Krzyżem znajdującym się przed głównym wejściem do naszej świątyni zapalimy Znicz Pamięci.

8. W przyszłą niedzielę 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Obok oficjalnych obchodów nasze kościoły i domy wypełnią się modlitwą za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, i za tych, którzy w trudzie budowali i którzy kształtują jej współczesność. W naszym kościele parafialnym uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flagi w naszych domach.

9. Również w przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

10. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa Ordynariusza 18 listopada 2012 r. odbędą się w naszej diecezji. Prosimy o zgłaszanie odpowiednich kandydatów na kartce do 8 listopada. Kartki składamy w zakrystii lub przy głównym wejściu. Wybierzemy 6 osób do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitych łask Bożych i opieki ich świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego.

12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Urszula Kaczmarek l. 58. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a Jej duszę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie…..

13. Wielu z nas, wprost z tej świątyni uda się na cmentarz, aby jeszcze raz odwiedzić groby bliskich i zyskać odpust zupełny. Dzisiaj, przez cały listopad i przez całe życie, pamiętajmy, że cmentarz to nie jest koniec drogi życiowej naszych bliskich. Cmentarz to etap w drodze do wieczności. To oczekiwanie zmartwychwstania. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże. Pozostańmy na wspólną Adorację ...