XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2 WRZEŚNIA 2012 r. 2012-09-02

Przeżywamy dzisiaj XXII niedzielę zwykłą w roku liturgicznym, a zarazem pierwszą niedzielę września. Dla wielu z nas to także rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Podczas tej Eucharystii chcemy prosić Ducha Świętego o dar mądrości najpierw dla nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców, aby w pracy wychowawczej nigdy nie byli sami, aby ich słowa spotykały się z ufnym przyjęciem i wdzięcznością uczniów i były zakorzenione w mądrości i mocy Bożej, której udziela nam Kościół, nasza Matka i Nauczycielka życia. Niech wszystkich, którzy podejmują trud wychowania nowego pokolenia Polaków, wspomaga także nasza modlitwa i serdeczne, duchowe wsparcie. Dzisiaj jest I niedziela miesiąca dlatego po Mszy świętej będzie Adoracja.

1. Msze Św.: 7.00, 9.00, 11.00 i wieczorna Msza święta o godz. 18.00. Ponieważ jest to I niedziela miesiąca, dlatego będzie Msza św. o godz. 15.00 z udzielaniem Chrztu św.

2. Jutro, 3 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte będą:

- o godz. 8.00 dla Gimnazjum
- o godz. 9.00 dla Szkoły Podstawowej i Przedszkola,

Zapraszamy do kościoła dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę Świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku.

3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. Młodzież klas III Gimnazjum i Ich Rodziców zapraszamy w czwartek na comiesięczne spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania na Mszę św. Jest to pierwsze w tym roku spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Po Mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne z Rodzicami. Obecność obowiązkowa.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy: – pierwszy czwartek miesiąca, dzień wspomnienia ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego;– pierwszy piątek miesiąca, w którym przyjmujemy Komunię Świętą wynagradzającą za grzechy nasze i innych ludzi; modlić się będziemy za misje oraz składamy wtedy ofiary na misje.

Spowiedź na I piątek i na rozpoczęcie roku szkolnego będzie dla dzieci i młodzieży:

- W środę od godz. 17.00 dla dzieci Szkoły Podstawowej

- W czwartek od godz. 17.00 dla Gimnazjum,

- W piątek dla młodzieży szkół średnich i starszych również od 17.00.

Można też skorzystać ze Spowiedzi rano przed czy po Mszy świętej.

W I piątek odwiedzimy chorych z Komunią św. od godz. 7.45. Prosimy ich zgłosić w zakrystii i usłużyć dwoma samochodami.

6. W sobotę, 8 września będziemy obchodzili święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uczcijmy urodziny naszej Matki modlitwą i uczestnictwem we Mszy Świętej.

W tym dniu będzie Msza święta na cmentarzu o godz. 17.00. Wcześniej będzie Różaniec za zmarłych i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. Również w sobotę 8 września pierwsze powakacyjne spotkanie DSM - u i CHÓRKU o godz. 10.00. Do współpracy w chórku zapraszamy wszystkich chętnych już od 6 r. życia.

Powakacyjne spotkanie wszystkich lektorów w sobotę 08. Września 2012 o godz. 10.00.

8. Katecheza organizacyjna dla dzieci przedszkolnych, nieuczęszczających do przedszkola będzie w środę 5 września o godz. 17.15 w Domu Katechetycznym.

9. Odpust Ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii będzie 16 września, dlatego jeszcze do Odpustu będzie porządek Mszy św. jak w niedziele wakacyjne t. j. 7.00, 9.00, 11.00, 18.00.

10. Dlatego w przyszłą niedzielę, rozpoczniemy przygotowania do Odpustu i do Peregrynacji kopii Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez Rekolekcje. W czasie ich trwania będą Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00 z udziałem Rodzin razem.
A od poniedziałku 10 września do piątku 14 września będą wieczorne Drogi Krzyżowe o godz. 20.00 po Kalwarii Krzyskiej zakończone Apelem Jasnogórskim.

11. Również w przyszła niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby bieżące parafii.

12. W tym tygodniu czcić będziemy - Jutro 3 IX – św. Grzegorza Wielkiego. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki swoich Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji imienin.

13. Informujemy, że zajęcia w Domu Katechetycznym będą kontynuowane jak w poprzednim roku szkolny. Szczegóły będą podane w przyszłą niedzielę w dodatku do Biuletynu Parafialnego, który pojawi się po wakacyjnej przerwie.

Pozostałe ogłoszenia są podane w gablocie ogłoszeń i na afiszach m. i. komunikat o Radiowo – Internetowym Studium Biblijnym.

14. Dzieło wychowania to trud podejmowany na różnych płaszczyznach ludzkiego życia. Poprzez współpracę rodziny, szkoły i Kościoła możliwe jest przekazanie wartości, które kształtują młode serca i wskazują drogę do przepełnionego Bożą miłością życia. Niech wszystkim wychowawcom, dzieciom i młodzieży, na progu nowego roku szkolnego, towarzyszy Boże błogosławieństwo, które płynie ze sprawowania Ofiary Chrystusa celebrowanej w Kościele, który jest naszym domem. O to prośmy pozostając na Adorację. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.