XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 VIII 2012 r. 2012-08-18

W XX Niedzielę Zwykłą zgromadził nas wokół siebie Pan. Zwołał nas i zaprosił do zastawionego bogato stołu słowa i Eucharystii. Pokrzepi nas dzisiaj Jezus nauką o mądrości i chlebie, który daje życie wieczne, a także nakarmi nas do syta swoim Ciałem i Krwią. Wdzięczni za dar osobistego spotkania z Chrystusem, za dar świętych chwil przeżywanych w Jego obecności i bliskości, otwórzmy nasze serca i umysły na Jego działanie i światło oraz złóżmy na ołtarzu wszystko, co o nas stanowi.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę, 22 sierpnia święto Najświętszej Maryi Panny Królowej. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego. W tym dniu zapraszamy na cotygodniową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Z tej też okazji już dzisiaj jest Odpust w Pawęzowie. Suma o godz. 11.00.

3. Za tydzień, 26 sierpnia ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał nam Ojciec Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Dzień wcześniej na Jasną Górę dotrze Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Relacje z trasy Pielgrzymki podawane są w radiu RDN Małopolska.

4. W przyszłą niedzielę po Prymarii nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców. Również Odpust w Starych Żukowicach. Suma o godz. 11.00.
5. W tym tygodniu czcimy w poniedziałek, 20 sierpnia – świętego Bernarda, opata cysterskiego, który w XII wieku wywarł ogromny wpływ na Europę. Został ogłoszony doktorem Kościoła;
we wtorek, 21 sierpnia – świętego papieża Pius X, kierujący Kościołem na początku XX wieku. Nazywany jest często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. W jego wspomnienie odnówmy największą cześć do Najświętszego z sakramentów i popatrzmy z gorliwością na Obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy poświęcony przez Niego tuż przed śmiercią.
w piątek, 24 sierpnia – święty Bartłomiej, apostoł Jezusa. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Armenii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia imieninowe; błogosławieństwa Bożego i opieki ich św. Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego.

6. Kiermasz podręczników szkolnych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 14 dnia 24 sierpnia tj. piątek od godz. 15.30 do 17.00. Będzie można zakupić podręczniki szkolne dla klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Leżajska, Łańcuta i Rzeszowa. Zapisy w zakrystii.

8. Chrystus Pan zaopatrzył nas na drogę w codzienność swoim słowem pełnym mądrości i nadziei. Pokrzepił nas także swoim Ciałem, które umacnia nas i chroni. Niech świadomość, że możemy w każdej chwili do Niego przyjść i czerpać z Jego nieogarnionej mądrości, będzie dla nas siłą w codziennej realizacji naszego życiowego powołania. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

1. Chrystus powiedział nam po raz kolejny: „Kto spożywa Moje ciało i pije Moją krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. Innymi słowy, jeżeli nie będziemy przystępowali do Komunii Świętej, nie będziemy mieli w sobie właściwego życia Bożego. A może tak niewiele potrzeba, by mieć życie wieczne?
Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.