XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 5 SIERPNIA 2012 r. 2012-08-05

Zgromadziliśmy się na Mszy Świętej w pierwszą niedzielę sierpnia. W ten sposób odpowiadamy na zaproszenie Chrystusa, naszego Pana, które usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii: „Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Pan Jezus, znając nasze codzienne trudności i zmagania, chce przyjść nam z pomocą. A czyni to w sposób jakże prosty, a zarazem niezwykły – staje się dla nas Chlebem życia. Podczas dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy wyznawać tę prawdę i dziękować Bogu Ojcu za to, że daje nam nieustannie „prawdziwy chleb z nieba”. Będziemy także rozważać prawdę o Kościele, który jest domem Boga i domem nas – ludzi. Aby udział w tej Mszy Świętej był godny i owocny, wzbudźmy w naszych sercach intencję, w jakiej chcemy dziś modlić się. Do intencji osobistych dołączmy także intencję związaną z miesiącem sierpniem: prośmy za naszą ojczyznę, módlmy się o jej pomyślność oraz o trzeźwość w naszym narodzie.

Za brak miłości do Boga i ludzi, szczególnie w ostatnim tygodniu, przeprośmy teraz miłosiernego Pana.
1. Msze św. według porządku wakacyjnego 7.00, 9.00, 11.00. Z racji I niedzieli miesiąca o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu. Wieczorna Msza święta jak zwykle o godz. 18.00.

2. Jutro Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Msze św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00

3. We wtorek 7 VIII – bł. Edmunda Bojanowskiego (1814-1870), Wielkopolanin, świeckiego założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny, który szczególnie ukochał wiejskie dzieci, chorych i ubogich. W szczególny sposób będą Go czciły nasze Siostry Służebniczki Dębickie.

4. W środę Msza św. o godz. 18.00 po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Nowennie odbędzie się kolejny Koncert Muzyki Organowej i Kameralnej w ramach Festiwalu Muzyki Organowej z udziałem artystki z Moskwy Swetlany Berezhnaya. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Szczegóły na afiszu.

5. W piątek przypada Dzień Skupienia i Modlitw do Chrystusa Ukrzyżowanego oraz całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 6.30 Godzinki o Męce Pańskiej, o 7.00 Msza św. a po Niej Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczyna Franciszkański Zakon Świeckich i Parafialny Oddział Caritas. Szczegóły podane są w gablocie ogłoszeń. Adoracja potrwa do godz. 17.45. O tej godz. Podziękowania i Prośby do Chrystusa Ukrzyżowanego. O godz. 18.00 Msza święta. Po niej Droga Krzyżowa i ucałowanie Relikwii Krzyża świętego. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym dniu Skupienia szczególnie na Mszę św. wieczorną i Drogę Krzyżową zaraz po Mszy świętej
6. W sobotę zapraszamy na Mszę świętą na cmentarzu o godz. 17.00. Uczcimy w sposób szczególny św. Maksymiliana Kolbego patrona kaplicy na cmentarzu. Zaprośmy również krewnych, których zmarli spoczywają na naszym cmentarzu parafialnym. Pamiętajmy o robieniu porządków przy grobach i placach. Śmieci prosimy składać do pojemników na to przeznaczonych. Dbajmy o estetyczny wygląd naszego cmentarza pamiętając o tym, że jest to wizytówka naszej troski o zmarłych.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Matek. Prosimy o obecność wszystkich Matek należących do Róż.

8. Również w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00, będzie uroczyste przyjecie nowych członków do Postulatu Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Wcześniej o godz. 10.30 Nowenna do Błogosławionej Anieli Salawy.

9. W drugą niedzielę sierpnia zawsze ofiary na tacę przeznaczone są na KUL i PAT. Ponieważ w II niedzielę miesiąca zbieramy ofiary na bieżące potrzeby parafii, dlatego ofiary na tacę na KUL i PAT będą przeniesione na trzecią niedzielę sierpnia.

10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
w środę, 8 sierpnia – święty Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, którego zadaniem jest szerzenie Ewangelii poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia;
w czwartek, 9 sierpnia, – święta Teresa Benedykta od Krzyża, filozof, nawrócona na chrześcijaństwo w wieku 30 lat, karmelitanka. Oddała swoje życie w obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy. Prośmy, by święta ta wyprosiła duchowe odrodzenie Starego Kontynentu;
w piątek, 10 sierpnia – święty Wawrzyniec, diakon Kościoła rzymskiego. Zginął męczeńską śmiercią w 258 roku;
w sobotę, 11 sierpnia, święta Klara, duchowa siostra świętego Franciszka.
Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia; błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Zapraszamy jak zwykle do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

11. Spotkanie organizacyjne, przed pielgrzymkowe grupy 1 „Najświętsza Maryja” odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 sierpnia o godz. 15.0 w Katedrze.
Spotkanie grupy „Karolina” również 12 sierpnia po Mszy św. o godz. 16.00 w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

12. Pozostając na wspólną Adorację wypraszajmy błogosławieństwo Boże by nas umacniało w kroczeniu drogą do Chrystusa i z Chrystusem. Polecajmy Bogu korzystających z urlopów i wakacji, tych dla których jest to czas ciężkiej pracy na roli. Zanośmy też gorącą prośbę o trzeźwość w naszym narodzie. Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.