XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 LIPCA 2012 r. 2012-07-23

Rozpoczynając kolejny tydzień naszego pielgrzymowania do „Domu Ojca” gromadzimy się w naszej świątyni. Jest ona naszym domem, w którym Bóg Ojciec przez Jezusa Chrystusa buduje z nas żywy Kościół. Jest w nim miejsce dla każdego człowieka, tak pojedynczych osób, jak i różnych ruchów i stowarzyszeń, które Duch Święty nieustannie powołuje w Kościele. Zadaniem nas wszystkich: kapłanów, wiernych świeckich oraz przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń – jest wspólna troska o Kościół jako nasz dom. Chrystus zaprasza nas dzisiaj, abyśmy „wypoczęli nieco”. Złóżmy więc na Jego ołtarzu wszystkie nasze intencje, a świadomi własnej niedoskonałości przepraszajmy za grzechy przeciwko wspólnocie Kościoła.

W imieniu Ks. Rektora dziękujemy za złożone dziś ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać.

1. Msze św. 7.00, 9.00, 11.00. Wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo stanowe i zmiana tajemnic różańcowych dla Ojców.

2. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która
będzie po Mszy św. wieczornej.

3. W środę czcimy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 lipca po Mszach św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Tego błogosławieństwa potrzeba także wszystkim podróżującym, bowiem nasze życie bez codziennego korzystania z jakichkolwiek środków transportu, staje się właściwie niewyobrażalne. Skorzystajmy, więc z możliwości uproszenia Bożej łaski w podróży.

4. W trosce o figurkę Matki Bożej Niepokalanej i placu koło niej, zawiązał się Komitet Odnowy placu i renowacji figurki. Na czele Komitetu stanęli p. Władysław Szatko i p. Bernadeta Schab. Ponieważ miejsce na którym stoi figurka nie jest własnością parafii ani prywatnej osoby tylko jest własnością miasta dlatego potrzebne są odpowiednie zezwolenia i odpowiednia dokumentacja, które są w realizacji. W związku z tym zapraszamy na spotkanie otwarte w poniedziałek po wieczornej Mszy świętej do Sali Domu Katechetycznego. Przy okazji zachęcamy do włączenia się w odnowienie figurki i placu koło szkoły. Bóg zapłać za wsparcie materialne na ręce komitetu odnowy.

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: Błogosławieństwa Bożego i opieki Ich Świętych Patronów. Jak zwykle zapraszamy do Stołu Pańskiego z okazji Imienin.

7. Planujemy pielgrzymkę wakacyjną: do Bochni, Pasierbca, Limanowej, Starego Sącza, do Klasztoru św. Kingi i placu papieskiego. Wyjazd w dniu 31 lipca 2012 we wtorek o godz. 5.30. Koszt przejazdu i ubezpieczenia 30 złotych. Zapisy w zakrystii u Siostry od dziś do piątku. Zachecamy.

9. Kończy się Ofiara Chrystusa, w czasie której pojednał On nas z sobą i zburzył rozdzielający nas mur wrogości. Jezus zaprasza nas, abyśmy, wracając do naszego codziennego życia byli świadkami prawdy o Bogu, który żyje w swoim Kościele, w naszych rodzinach oraz wspólnotach religijnych. Na czas dawania naszego świadectwa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
Wszystkim na cały tydzień życzymy Szczęść Boże.

OGŁOSZENIA DODATKOWE

Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

· w poniedziałek, 23 lipca – święta Brygida, patronka Europy, matka ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej. Jest autorką dzieł mistycznych;
· we wtorek, 24 lipca – święta Kinga, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu;
· w środę, 25 lipca – święty Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, ale świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości;
· w środę, 25 lipca – święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach;
· w czwartek, 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.